Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Prifti

Total: 5354
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.286Z

Prifti: Nuk më trembin kërcënimet e avokatëve të djallit

TIRANË- Ish-ministri i Ekonomisë, Dritan Prifti ka reaguar menjëherë pas deklartave të avokatëve mbrojtës së ish zv/kryeministrit Ilir Meta, të cilët deklaruan se do e padisin për shpifje. Prifti u shpreh se nuk e tremb asnjë kërc&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.386Z

Prifti: Shqiptarët mund të ankohen online për produktet jashtë cilësie

Ministri i Ekonomisë Tregtisë dhe Energjetikës, Dritan Prifti, njoftoi sot se qytetarët shqiptarë mund të ankohen për produkte që janë jashtë cilësie përmes plotësimit të një formulari në internet. “Ne kemi përgatitur një formular të veçantë, që do jetë online ne ueb site-n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.453Z

Prifti: Situata hidrike është drejt përmirësimit

KESH njofton për ulje të shkarkimeve në Kaskadën e DrinitMinistri i Energjetikës Dritan Prifti raporton për një përmirësim të ndjeshëm të situatës hidrike në kaskadën e Drinit, ku vetëm gjatë 24 orëve të fundit, kanë rënë ndjeshëm prurjet, ndërsa vazhdojnë me të njëjtin in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.201Z

Prifti: Iki, po më tha Berisha ose Meta

 nertila maho“Vetëm Kryeministri i vendit, Sali Berisha, dhe Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, kanë të drejtën ligjore dhe morale për të më kërkuar dorëheqjen”, tha dje ministri Dritan Prifti. Deklarata e tij vjen pas akuzave dhe thirrjeve të vazhdu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.443Z

Prifti “lëpin” atë që kishte “pështyrë” për OSSHNga TemaMinistri i Ekonomisë, Dritan Prifti, e quajti mjaft të suksesshëm privatizimin e Operatorit të Shpërndarjes, ndryshe nga sa kishte deklaruar, kur ishte në opozitë e madje edhe kur mori detyrën.

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Prifti “lëpin” atë që kishte “pështyrë” për OSSHNga TemaMinistri i Ekonomisë, Dritan Prifti, e quajti mjaft të suksesshëm privatizimin e Operatorit të Shpërndarjes, ndryshe nga sa kisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.324Z

Prifti: Në KESH vidhen 2 miliardë kilovatorë

LSI organizoi dje një tryezë me specialistë të fushës së ekonomisë dhe drejtues të forumeve për çështjen e krizës së çmimeve gjithnjë në rritje. Nënkryetari i LSI-së, Dritan Prifti, duke folur për situatën në sektorin e energjetikës, akuzoi KESH për humbje të mëdha në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.801Z

Video-skandali, Prifti paraqitet në gjykatë për të dëshmuar

Dritan Prifti është paraqitur sot në Gjykatën e Lartë, ku do të dëshmojë për videon që implikon ish-zv.kryeministrin Ilir Meta në afera korrupsioni. Në seancën e sotme, krahas dëshmisë së Priftit, e cila mban dhe peshën më të madhe, do të jepen edhe 3 dëshmi të tjera. Në seanc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama