Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Prifti

Total: 5354
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.443Z

Prifti “lëpin” atë që kishte “pështyrë” për OSSHNga TemaMinistri i Ekonomisë, Dritan Prifti, e quajti mjaft të suksesshëm privatizimin e Operatorit të Shpërndarjes, ndryshe nga sa kishte deklaruar, kur ishte në opozitë e madje edhe kur mori detyrën.

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Prifti “lëpin” atë që kishte “pështyrë” për OSSHNga TemaMinistri i Ekonomisë, Dritan Prifti, e quajti mjaft të suksesshëm privatizimin e Operatorit të Shpërndarjes, ndryshe nga sa kisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.324Z

Prifti: Në KESH vidhen 2 miliardë kilovatorë

LSI organizoi dje një tryezë me specialistë të fushës së ekonomisë dhe drejtues të forumeve për çështjen e krizës së çmimeve gjithnjë në rritje. Nënkryetari i LSI-së, Dritan Prifti, duke folur për situatën në sektorin e energjetikës, akuzoi KESH për humbje të mëdha në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.801Z

Video-skandali, Prifti paraqitet në gjykatë për të dëshmuar

Dritan Prifti është paraqitur sot në Gjykatën e Lartë, ku do të dëshmojë për videon që implikon ish-zv.kryeministrin Ilir Meta në afera korrupsioni. Në seancën e sotme, krahas dëshmisë së Priftit, e cila mban dhe peshën më të madhe, do të jepen edhe 3 dëshmi të tjera. Në seanc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.946Z

Video Prifti-Beqiri

Pas një dite të gjatë, Prokuroria ka vendosur të hetojë rrjedhjen e videos së transmetuar të enjten në mbrëmje në emisionin “Opinion”. Ndërsa gjatë gjithë ditës Prokuroria e Përgjithshme dhe Prokuroria e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.408Z

Forumi Ekonomik i Veronës, Prifti debat me homologun serb

Verona, 12 shkurt, NOA Ministri shqiptar i Ekonomisë dhe Energjetikës, Dritan Prifti, ka zhvilluar një debat me homologun e tij serb, gjatë Forumit Ekonomik i cili po mbahet në Verona të Italisë. Gjithçka ka ndodhur për shkak të citimit gjatë fjalimit të Priftit të Kosovës shtet,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.450Z

Videoja Prifti paraqitet ne Prokurori

Ish ministri i METE, Dritan Prifti është paraqitur në Prokurori pas publikimit të videos-skandal në “Fiks Fare”. Ai ka shkuar në organin e akuzës në cilësinë e personit që ka dijeni për ngjarjen. Në lidhje m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.232Z

Prifti falenderon italinë për mbështetjen në energjetikë

 Fabiola ÇelaShqipëria është një potencial i madh për investime në fushën e energjetikës. Kështu është shprehur ministri i METE-s Dritan Prifti gjatë konferencës për Energjitë e Rinovueshme, e cila u zhvillua në zyrat e Komisionit Evropian. Gjatë fjalës së tij ministri

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama