Rezultate te kerkimit per termin: +Dritan +Prifti

Total: 5354
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.450Z

Videoja Prifti paraqitet ne Prokurori

Ish ministri i METE, Dritan Prifti është paraqitur në Prokurori pas publikimit të videos-skandal në “Fiks Fare”. Ai ka shkuar në organin e akuzës në cilësinë e personit që ka dijeni për ngjarjen. Në lidhje m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.232Z

Prifti falenderon italinë për mbështetjen në energjetikë

 Fabiola ÇelaShqipëria është një potencial i madh për investime në fushën e energjetikës. Kështu është shprehur ministri i METE-s Dritan Prifti gjatë konferencës për Energjitë e Rinovueshme, e cila u zhvillua në zyrat e Komisionit Evropian. Gjatë fjalës së tij ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.801Z

Prifti: Të mos deformohen shifrat për ekonominë

Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës, Dritan Prifti deklaron se ekonomia shqiptare është në një nivel shumë të mirë krahasuar me vendet e tjera. Në konferencën për tragtinë e jashtme për vitin 2009-të, ai ka apeluar politikanët të mos deformojnë shifrat. Ministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.446Z

Prifti, thirrje biznesit te ndihmoje te permbyturit

Ministri i Ekonomise,Tregtise dhe Energjetikes, Z. Dritan Prifti i beri thirrje biznesit dje ne mbremje te solidarizohet ne ndihme per banoret e perfshire nga permbytjet, si rezultat i reshjeve te shumta ditet e fundit, ne zonen e Shkodres. "Ndodhemi ne nje situate ku nje komunitet eshte ne kushtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.465Z

Prifti: Shqipëria, rritjen ekonomike më të lartë në Evropë dhe më 2010

Tiranë, 25 Mars NOA - Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, z. Dritan Prifti deklaroi sot se, Shqipëria do të jetë vendi me rritjen ekonomike më të lartë në Europë edhe në vitin 2010. Këtë deklaratë ministri z. Prifti e bëri gjatë fjalimit të mbajtur në ceremoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.914Z

Gjykata vendos te henen per lirimin e Dritan Minxollit

Avokati Prifti ve ne dispozicion vendimin e Gjykates se Larte saktesohet se paraburgimi duhet llogaritur nga data 13 mars 2009 dita kur dosja u dorezua nga Prokuroria e Pergjithshme ne Gjykaten e Larte. Gjyqtari Hoxha do te vendose per lirimin ose jo te Ylli Pinarit dhe Mihal Delijorgjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.185Z

Shtyhet per te premten seanca e video pergjimit Meta-Prifti

Shtyhet per ne daten 11 nentor gjyqi ne Gjykaten e Larte ne ngarkim te ish-kryeministrit Ilir Meta. Ndersa sot pritej qe mbrojtja dhe Prokuroria te jepnin pretendimet e tyre lidhur me akt-ekspertimin e eksperteve te cilet e konsideruan videon si jo origjinale. Gjate seances se zhvilluar me 31 teto

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama