Rezultate te kerkimit per termin: +Druri

Total: 3349
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.876Z

Gjirokastër, zjarri shkrumbon një punishte druri

Gjirokastër- Një zjarr i fuqishëm ka djegur plotësisht një punishte druri, në komunën e Dropullit të sipërm, në Gjirokastër.Zjarri ka rënë në një moment kur punonjësit ende nuk ishin larguar nga fabrika, por fatmirësisht ato janë evakuar në kohë dhe asnjë prej tyre nuk ka marrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.352Z

Tiranë, një punishte druri shkrumbohet nga zjarri

Vendngjarja Një zjarr i madh ka rënë në një punishte druri në kryeqytet. Zjarri ka rënë në kryqëzimin Kinostudio-Porcelan pranë Kodrës së Priftit. Zjarrfikëset kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë lokalizuar flakët. Ata po punpjnë për shuarjen e plotë të flakëve. Pasi në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.708Z

Mirditë, sekuestrohen 500 thasë qymyr druri kontrabandë

Mirditë-Policia ka sekuestruar 500 thasë qymyr druri kontrabandë dhe pas sekuestrimit janë proçeduar penalisht dy persona. Sipas burimeve të policisë qymyri prodhohej në fshatin Luz të Mirditës, ndërsa personat e proçeduar janë Vilon dhe Agim Llesh. Gjithashtu policia ka sekuestruar edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.116Z

Romët e Shkozës, Bashkia u ndërton banesa prej druri

  Bashkia e Tiranës deklaron se ka marrë të gjitha masat për sistemimin dhe rehabilitimin e familjeve të komunitetit rom në Shkozë, të cilëve pak ditë më parë iu dogjën shtëpitë. Drejtoresha e Përgjithshme e Shërbimit Social në Bashkinë e Tiranës, Besjona Dede, ishte sot e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.956Z

Ndërtesa më e madhe në botë prej druri (FOTO)

Ajo ka përballoi lëkundjet e tokës për më shumë se 150 vjet dhe ende kjo kishë spektakolare mbetet struktura më e lartë prej druri në botë. Ndërtesë madhështore është bërë tërësisht nga druri, me një bukuri të jashtme mahnitëse, dhe tregon se sa elastik ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.632Z

Berat, projekt për restaurim të objekteve muzeale prej druri

Një projekt për restaurim të objekteve kulturore muzeale me material druri do të ndërmerret nga specialistë italian dhe të qytetit të Beratit në qendrat ku ato ndodhen. Në lidhje më këtë projekt është organizuar një workshop në galerinë e arteve Eduart Lear, ku kanë marrë pjesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.362Z

Artistja kineze që bën portrete me shkopinj druri -FOTO

KINË- Edhe shkopinjtë prej druri mund të kthehet në penela ... ose pothuajse. Ishte ideja gjeniale e një artisteje kineze Red Hong Yi, e cila për një muaj ka mbledhur 64 mijë shkopinj druri që përdoren për të ngrënë ushqimin kinez dhe ka formuar me to portretin e Jackie Chan: aktor i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama