Rezultate te kerkimit per termin: +Druri

Total: 3349
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.399Z

Dilema në zgjedhje, druri apo truri

Nga Lorenc Vangjeli Nëse do të bëhet një kërkim për fjalën më të përdorur në ligjërimin shqip, fjala jo në shqip reformë me shumë gjasa do të zerë vendin e parë. Menjëherë mbas përmbysjes së sistemit komunist, kur u bë e qartë për këdo se Shqipëria nuk ishte qendra e bo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.790Z

Anijet gjermane shpëtojnë 200 emigrantë në një varkë druri

Një anije kërkim-shpëtimi e ushtrisë gjermane arriti të shpëtojë mbi 200 emigrantë, që udhëtonin ilegalisht me një varkë druri. Vetëm një ditë pas fillimit të patrullave mes brigjeve libiane dhe atyre italiane, marina gjermane u sinjalizua përmes një thirrje emergjence nga shërbim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.036Z

Fushë-Prezë, përfshihet në flakë një punishte druri

FUSHË-PREZË- Një punishte druri është përfshirë në flakë rreth orës 16:25 të ditës së sotme në Fushë-Prezë. Shkaqet e rënies së flakëve ende nuk dihen.Policia ka mbëritur në vendngjarje, ndërkohë edhe dy makina zjarrfikëse janë nisur nga Kamza për të shuar flakët.(a.n/Bal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.478Z

Shtepizat prej druri fshati i festave brenda metropolit

Mire se vini me muzike country amp rock and roll ne sfond Ne tregtim mallra kryesisht shqiptare Nje destinacion i ri i shtohet Tiranes ku ndryshe nga tjeterkund mund te frekuentohet nga te gjithe. Rruga Murat Toptani kete vit sjell atmosferen e festave te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.425Z

Prodhohet këmisha me fibra druri

Romë, 9 tetor 2011, NOA- Janë ekologjikisht korrekte, këmishat e reja të cilat përbëhen me fibra druri. Quhen Shearth dhe ishte shërbimi italian mypersonaldresser.it che, i cili sugjeron emrin dhe jep pamje nga garderoba online me shenjën The Heritage. Thuh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.018Z

Anglia ndërton stadiumin e parë prej druri

I pari stadium në histori që do të ndërtohet thuajse krejtësisht nga druri është në Angli. Forest Green Rovers, që luan në kategorinë e pestë, do të jetë ekipi që sjell këtë risi në futboll. Projekti u realizua nga studio e arkitektëve Zaha Adid, që fitoi konkursin e realizuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.115Z

Druri më i shëmtuar në botë

Se natyra di të krijojë edhe vepra të shëmtuara, tregon më së miri shembulli i një peme ahu, e cila gjendet në shtëpinë e pleqve në Sufolk (Angli). Drurin e ahut me pamje të pazakontë, i cili duket si fytyra e një personi me nofull të deformuar, dhëmbë të thyer dhe sy të theks

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama