Rezultate te kerkimit per termin: +Druri

Total: 3349
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.708Z

Mirditë, sekuestrohen 500 thasë qymyr druri kontrabandë

Mirditë-Policia ka sekuestruar 500 thasë qymyr druri kontrabandë dhe pas sekuestrimit janë proçeduar penalisht dy persona. Sipas burimeve të policisë qymyri prodhohej në fshatin Luz të Mirditës, ndërsa personat e proçeduar janë Vilon dhe Agim Llesh. Gjithashtu policia ka sekuestruar edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.116Z

Romët e Shkozës, Bashkia u ndërton banesa prej druri

  Bashkia e Tiranës deklaron se ka marrë të gjitha masat për sistemimin dhe rehabilitimin e familjeve të komunitetit rom në Shkozë, të cilëve pak ditë më parë iu dogjën shtëpitë. Drejtoresha e Përgjithshme e Shërbimit Social në Bashkinë e Tiranës, Besjona Dede, ishte sot e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.956Z

Ndërtesa më e madhe në botë prej druri (FOTO)

Ajo ka përballoi lëkundjet e tokës për më shumë se 150 vjet dhe ende kjo kishë spektakolare mbetet struktura më e lartë prej druri në botë. Ndërtesë madhështore është bërë tërësisht nga druri, me një bukuri të jashtme mahnitëse, dhe tregon se sa elastik ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.632Z

Berat, projekt për restaurim të objekteve muzeale prej druri

Një projekt për restaurim të objekteve kulturore muzeale me material druri do të ndërmerret nga specialistë italian dhe të qytetit të Beratit në qendrat ku ato ndodhen. Në lidhje më këtë projekt është organizuar një workshop në galerinë e arteve Eduart Lear, ku kanë marrë pjesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.362Z

Artistja kineze që bën portrete me shkopinj druri -FOTO

KINË- Edhe shkopinjtë prej druri mund të kthehet në penela ... ose pothuajse. Ishte ideja gjeniale e një artisteje kineze Red Hong Yi, e cila për një muaj ka mbledhur 64 mijë shkopinj druri që përdoren për të ngrënë ushqimin kinez dhe ka formuar me to portretin e Jackie Chan: aktor i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.477Z

Zdrukthtari krijon një motorr unik prej druri |FOTO

Transmetuar më 15.11.2014 - 14:10 Juri Hvtisishvili është një zdrukthëtar i zoti rus, i cili ka krijuar një motorr të paparë prej druri, në përmasa reale të motorrit të famshëm rus IZH-49. Mënyra e krijimit tÃ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.846Z

Krijohet biçikleta ekologjikeprej druri, kushton 1600 euro

Biçikleta prej druri e krijuar nga hollandezi Jan Gunneweg, quhet Bough Bike dhe mendohet të sjellë një risi ekologjike. Por kosto shumë e lartë e kësaj biçiklete, mund të limitojë edhe shitjet. Në çdo rast, avantazhet që sj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama