Rezultate te kerkimit per termin: +Druri

Total: 3349
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.956Z

Ndërtesa më e madhe në botë prej druri (FOTO)

Ajo ka përballoi lëkundjet e tokës për më shumë se 150 vjet dhe ende kjo kishë spektakolare mbetet struktura më e lartë prej druri në botë. Ndërtesë madhështore është bërë tërësisht nga druri, me një bukuri të jashtme mahnitëse, dhe tregon se sa elastik ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.632Z

Berat, projekt për restaurim të objekteve muzeale prej druri

Një projekt për restaurim të objekteve kulturore muzeale me material druri do të ndërmerret nga specialistë italian dhe të qytetit të Beratit në qendrat ku ato ndodhen. Në lidhje më këtë projekt është organizuar një workshop në galerinë e arteve Eduart Lear, ku kanë marrë pjesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.362Z

Artistja kineze që bën portrete me shkopinj druri -FOTO

KINË- Edhe shkopinjtë prej druri mund të kthehet në penela ... ose pothuajse. Ishte ideja gjeniale e një artisteje kineze Red Hong Yi, e cila për një muaj ka mbledhur 64 mijë shkopinj druri që përdoren për të ngrënë ushqimin kinez dhe ka formuar me to portretin e Jackie Chan: aktor i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.477Z

Zdrukthtari krijon një motorr unik prej druri |FOTO

Transmetuar më 15.11.2014 - 14:10 Juri Hvtisishvili është një zdrukthëtar i zoti rus, i cili ka krijuar një motorr të paparë prej druri, në përmasa reale të motorrit të famshëm rus IZH-49. Mënyra e krijimit tÃ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.846Z

Krijohet biçikleta ekologjikeprej druri, kushton 1600 euro

Biçikleta prej druri e krijuar nga hollandezi Jan Gunneweg, quhet Bough Bike dhe mendohet të sjellë një risi ekologjike. Por kosto shumë e lartë e kësaj biçiklete, mund të limitojë edhe shitjet. Në çdo rast, avantazhet që sj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.952Z

Ndërtesa më e madhe në botë prej druri

Ajo ka përballoi lëkundjet e tokës për më shumë se 150 vjet dhe ende kjo kishë spektakolare mbetet struktura më e lartë prej druri në botë. Ndërtesë madhështore është bërë tërësisht nga druri, me një bukuri të jashtme mahnitëse, dhe tregon se sa elastik është ky material nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.399Z

Dilema në zgjedhje, druri apo truri

Nga Lorenc Vangjeli Nëse do të bëhet një kërkim për fjalën më të përdorur në ligjërimin shqip, fjala jo në shqip reformë me shumë gjasa do të zerë vendin e parë. Menjëherë mbas përmbysjes së sistemit komunist, kur u bë e qartë për këdo se Shqipëria nuk ishte qendra e bo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama