Rezultate te kerkimit per termin: +Dubrovnikut

Total: 380
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.080Z

Bushati Politikat energjetike nder problematikat me te rendesishme

Dubrovnik 10 korrik 2015 NOAal- Ne Europe politikat energjetike renditen mes problematikave me te rendesishme sic jane siguria demokratizimi dhe migracioni Sic kane treguar ne menyre konsistente konfliktet ne Lindje the ne Jug siguria energjetike eshte transformuar ne nje prej parametrave gjeopoliti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.922Z

Policia kroate arreston një shqiptar me urdhër-arresti serb

Policia kroate thotë se ka arrestuar një ish luftëtar shiqptar nga Kosova nën dyshimet për krime lufte kundër civilëve serbë. Policia thotë se ndaloi Sinan Morinën në bazë të një urdhër arresti nga Serbia. Ai po mbahet në një burg të Dubrovnikut në pritje të ekstradimit të mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.756Z

Ministri Hyseni niset për vizitë në Kroaci

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni është nisur sot drejt Kroacisë, ku do të marrë pjesë në një samit mes vendeve evropiane. Lajmin e bëjnë të ditur mediat kosovare, sipas të cilave Hyseni është ftuar nga homologu i tij kroat, Gordan Jandrokoviç. Samiti, i cili do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.757Z

Kosove, ministri Hyseni vizite ne Kroaci

Ministri i Jashtem i Kosoves, Skender Hyseni eshte nisur sot drejt Kroacise, ku do te marre pjese ne nje samit mes vendeve evropiane. Lajmin e bejne te ditur mediat kosovare, sipas te cilave Hyseni eshte ftuar nga homologu i tij kroat, Gordan Jandrokovic. Samiti, i cili do te jete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.352Z

Kroacia arreston kosovarin per llogari te Serbise

ZAGREB- Policia kroate thotë se ka arrestuar një ish luftëtar shiqptar nga Kosova nën dyshimet për krime lufte kundër civilëve serbë. Policia thotë se ndaloi Sinan Morinën në bazë të një urdhër arresti nga Serbia. Sipas Zerit te Amerikes ai po mbahet në një burg të Dubrovnikut në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.033Z

Kryeministri Rama ne Dubrovnik

brbrKryeministri Edi Rama eshte nisur drejt Dubrovnikut per te zhvilluar nje takim me homologun kroat boshnjak dhe te Malit te Zi perpara konferences qe do te mbahet ne Berlin me 28 gusht me rastin e 100 vjetorit te luftes se pare boterore Sipas Rames qellimi i ketij takimi eshte per te koordinuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.946Z

Thaci, pjesëmarrës në samitin e Dubrovnikut

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka udhëtuar sot për në Dubrovnik të Kroacisë, ku do të marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare të liderëve të Evropës dhe Amerikës Veriore “Samiti i Kroacisë 2010”. Në këtë samit, ku marrin pjesë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama