Rezultate te kerkimit per termin: +Dubrovnikut

Total: 380
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.103Z

Plehrat nga Shqiperia pushtojne bregdetin e Dubrovnikut

DUBROVNIK- Tonelata te tera mbeturinash me etikete shqiptare kane pushtuar brigjet e Kroacise. Media kroate jep alarmin se plehrat e vendit tone po prishin bregun turistik te Dubrovnikut ne jug te Kroacise.Bregu jugor i Kroacise ne detin Adriatik eshte permbytur nga nje sasi e madhe plehrash sidomos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Sfida globale, Berisha niset drejt Dubrovnikut

Kryeministri Berisha u nis dje n Kroaci pr t marr pjes n samitin e Dubrovnikut, q trajton temn “Evropa Juglindore, prballja me sfidat globale”, q zhvillohet n datat 9-10 korrik 2010. N samit marrin pjes kryeministrat e Kroacis, Jodranka Kosor; Italis, Silvio Berluskon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.617Z

Festivali i Dubrovnikut orkestra e TOB hap naten e pare

Artistët shqiptarë të orkestrës Simfonike e Teatrit Kombetar të Operas dhe Baletit do të çelin festivalin ndërkombëtar operistik të Dubrovnikut në Kroaci. Mbrëmja e 1 korrikut do të gjejë muzikantët shqiptarë të i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.364Z

Kroaci, tjetër vendim nga Gjykata e Dubrovnikut për Ismail Morinën

Gjykata e Qarkut të Dubrovnikut në Kroaci ka riaprovuar vendimin e ekstradimit për Ismail Morinën, i kërkuar nga autoritetet serbe. Gjykata ka rikonfirmuar ekstradimin e tij për në Serbi. Lajmi bëhet i ditur nga Rtcg, sipas të cilit, kjo gjykatë me urdhër të Gjykatës Supreme të Kroacis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.354Z

Tadiçi refuzon edhe Samitin e Dubrovnikut për shkak të Thaçit

Në Dubrovnik më 9 e 10 korrik do të mbahet Croatia Samit, i pesti me radhë, por Serbia sërish ka refuzuar të marrë pjesë në këtë tubim për shkak të pjesëmarrjes së përfaqësuesve të Kosovës, shkruan "Jutarnji list".
Në këtë Samit, Kryeministrja kroate, Jadranka Kosor, sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.969Z

Kryeministri Berisha takon personalitete të larta gjatë Samitit të Dubrovnikut

Gjatë qëndrimit në Kroaci ku po merr pjesë në Samitin e Dubrovnikut, Kryeministri Berisha zhvilloi takime me të gjithë personalitetet e larta që merrnin pjesë në këtë samit.  Kryeministri zhvilloi takime të veçanta me Ndihmës Sekretarin e Zyrës për Çështjet e Eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.031Z

Rama drejt Dubrovnikut takime me homologet e Kroacise Malit te Zi dhe Bosnjes

Transmetuar me 25082014 - 1128 Kryeministri Edi Rama PUBLICITET Tirane 25 gusht 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se eshte nisur drejt Dubrovnikut per nje takim me tre homologet e tijbr br Ne nje postim ne profi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama