Rezultate te kerkimit per termin: +Duke

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.798Z

Duke luajtur plehrash!

Nga Mero Baze Vëmendja e aktivistëve të shoqërisë civile që luftojnë kundër ligjit të importit të mbetjeve në Shqipëri, është drejtuar tani mbi firmën e Presidentit. Shpresa e tyre është se kthimi i ligjit në Kuvend, do të jetë një shans dhe një rikthim i Presidentit tek int

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.326Z

Duke kujtuar Berion

  Ishte Luçiano Berio ai që futi elementët e muzikës jazz edhe në këngë të Beatles; ai që kompozoi edhe njëherë finalen e operës Turandot; që u lidh me poetët dhe shkrimtarët më të mirë të kohës si Sanguineti, Eko, Kalvino, Oden, për të krijuar teatrin muzikor mode

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.516Z

Duke pritur Kurdistanin

Lufta ndaj ekstremistëve islamikë të ISIS i ka sjellë nën vëmendjen e publikut. Por kush janë kurdët: E mbi të gjitha përse nuk kanë patur kurrë një shtet? Nga Franco Capone ("Focus") Në sistemin patriarkal kurd, në mënyrë paradoksale janë gratë që e trashëgojnë gjuhën,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.898Z

Duke pritur drekën

22/04/10 14:45 Manal dhe Jona fillojnë të merren me gatimin e drekës. Banorët e tjerë futen të gjithë brenda dhe përvec Hakiut që fle, të gjithë janë përfshirë në diskutime të ndryshme, grupe-grupe. Hakiu zgjohet nga zhurma, ndërsa Erioni dhe Mandi ngacmojnë me batuta Klodin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.009Z

Duke pritur dramaturgun

U bë kohë e gjatë që sa herë hapen debatet për gjendjen e teatrit shqiptar, diskutimet për cilësinë dhe problematikën e dramës shqipe janë diskutimet që prodhojnë mosmarrëveshje dhe mendime të kundërta. Po të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.853Z

"Rama duke kerkuar gjithcka do perfundoje duke mos marre asgje"

Kerkesa per ndryshimin e Kushtetutes per Presidentin dhe qendrimet e kreut te selise roze jane sinjale te levizjeve politike qe nuk synojne zhvillimin e nje politike konstruktive. Sipas analistit, Artan Hoxha, me kerkesat maksimaliste, kreu i PS-se rrezikon te mos marre asgje. "Edi Rama duke kerkuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.921Z

VIDEO/ E kap gruan duke e tradhtuar duke e ndjekurme dron

Një burrë dyshonte se gruaja e tij e tradhtonte dhe vendosi ta ndiqte. Por si mund ta ndiqte pa rënë në sy? Ai përdori një dron duke e ndjekur gruan nga ajri. Ai filmoi gjithë rrugëtimin e gruas, deri në momentin që u takua me dashnorin. Si mund të shkatërrohet një martesë 18-vje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama