Rezultate te kerkimit per termin: +Edukimit

Total: 5922
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.477Z

Mendimtarët për edukimin,20 apostujt e edukimit

Byroja Ndërkombëtare e Edukimit në UNESCO ka përfshirë në një antologji 20 mendimtarë, që vijnë në shqip të përmbledhur në “Mendimtarët për edukimin”, të cilëve iu është referuar jo vetëm shkenca, por edhe filozofia e sotme e arsimit dhe edukimit të fëmijëve. E përkthyer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.337Z

Spahiu:Etika profesionale, pjesë e edukimit ligjor

Etika profesionale është pjesë e edukimit ligjor. Kështu është shprehur nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu në konferencën e organizuar nga OSBE-ja dhe KLD-ja për etikën profesionale në gjykata. Sipas Spahiut duhet të ketë rregulla ligjore për sjelljen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.321Z

Hapet Panairi i 10-të ndërkombëtar i edukimit në Prishtinë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ka hapur Panairin e 10 Ndërkombëtar të edukimit dhe Panairin ndërkombëtar për turizëm, hotelieri dhe gastronomi, në të cilin po marrin pjesë përfaqësues nga Kosova, Shqipëria, Maqedoni dhe Mali i Zi. Në këtë panair, kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.064Z

Një doktrinë e re pedagogjike e edukimit

NDRIÇIM KULLA Është tashmë e gjithëpranuar ideja se guri filozofik i gjithë reformës sonë shkollore qëndron praktikisht në faktin se për shkollën shqiptare duhet të ketë një dhe vetëm një qëllim: të vihet mbi bazën e një sheshi mendor më të lartë, në mënyrë që të fitojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.633Z

Panairi i Edukimit, vend informimi për studentët

Të gjithë nxënësit dhe studentët të cilët dëshirojnë të dinë më shumë rreth universiteteve vendore dhe ndërkombëtare dhe për mundësitë të cilat i ofrojnë ata për studime, mund të marrin informacione në panairin e Edukimit, i cili u hap sot në Hotel Grand Prishtina, në Prisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.141Z

Gjendet drogë në tarracën e Institucionit të Edukimit në Durrës

Durrës, 22 qershor NOA Policia gjen drogë në Institucionin e Edukimit në Durrës, në kërkim poseduesit e saj. Burime zyrtare nga policia e Durrësit thanë se dje në tarracën e një objekti (ofiçinë) që ndodhet brenda territorit të Institucionit të Edukimit Durrës, tre metra në an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.693Z

Fakulteti i Edukimit me program të ri të doktoraturës

Në Fakultetin e Edukimit do të këtë për herë të parë një program të akredituar për studimet e doktoratës. Për përgatitjen e programit të doktoratës Shkencat e Edukimit në Fakultetin e Edukimit, është punua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama