Rezultate te kerkimit per termin: +Edukimit

Total: 5922
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.624Z

Bojaxhi përuron qëndrën e edukimit për energjinë

Sensibilizmi i te rinjve per mireperdorimin e energjise elektrike do jete qellimi i qendres se edukimit per Energjine te peruruar paraditen e se merkures ne Hidrocentralin e Vaut te Dejes. Qendra e edukimit per energjine ne Vaun e Dejes, eshte konceptuar si nje mjedis shkolle. VAU I DEJËS-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.494Z

Konferencë për vlerat e edukimit të mësuesit

Vlerat e edukimit për mësuesit dhe edukatorët e mbi 50 shkollave e kopshteve publike dhe private në mbarë vendin janë konkretizuar në një konferencë të organizatës ndërkomëbtare për solidaritetin në Muzeun Historik Kombëtar. Konferenca e realizuar në stinën italo shqiptare "Dy P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.952Z

Reforme ne shendetesi edhe me ane te edukimit

Vasili theksoi se procesi i institucionalizimit te Sistemit te Edukimit ne Vazhdim i ka dhene nje shtyse te madhe rolit te shoqatave te profesionisteve. Ministri i Shendetesise inkurajoi keto shoqata te punojne edhe me shume si partnere te rendesishme ne permiresimin e cilesise se sherbimeve shendet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.340Z

Spahiu:Etika,pjesë e edukimit ligjor

Etika profesionale është pjesë e edukimit ligjor. Kështu është shprehur nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu në konferencën e organizuar nga OSBE-ja dhe KLD-ja për etikën profesionale në gjykata. Sipas Spahiut duhet të ketë rregulla ligjore për sjelljen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.361Z

Shfaqje teatrale dhe muzikë në Fakultetin e Edukimit

Përralla e famshme e Vëllezërve Grim, "Hirushja", do të vihet në skenë në Fakultetin e Edukimit në Prishtinë nën dramatizimin e Albulena Pllanës dhe Mimoza Nishorit. Organizatori i kësaj ngjarjeje, profesori i Fakultetit të Edukimit, Ilir Muharremi, tregon për KosovaLive se qëllimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.162Z

RËNDËSIA E EDUKIMIT MJEDISOR

LEFTER KOKA Mjedisi është një pasuri e përbashkët, e cila nuk na përket vetëm ne por edhe brezave të ardhshëm. Edukimi mjedisor është një faktor tejet i rëndësishëm për ta mbrojtur këtë pasuri të çmuar që na ofron natyra shqiptare. Janë bërë shumë gabime ndaj mjedisit. Ne nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.357Z

Qendra Kombëtare e Edukimit në Vazhdim

Ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili, gjatë fjalës së tij në këtë konferencë ka vlerësuar faktin që për herë të parë edukimi i vazhdueshëm bëhet temë qendrore diskutimi e një forumi kaq të madh profesionistësh të shëndetësisë ndërsa theksoi se kjo konferencë zhvillohet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama