Rezultate te kerkimit per termin: +Edukimit

Total: 5922
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.340Z

Spahiu:Etika,pjesë e edukimit ligjor

Etika profesionale është pjesë e edukimit ligjor. Kështu është shprehur nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu në konferencën e organizuar nga OSBE-ja dhe KLD-ja për etikën profesionale në gjykata. Sipas Spahiut duhet të ketë rregulla ligjore për sjelljen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:23.361Z

Shfaqje teatrale dhe muzikë në Fakultetin e Edukimit

Përralla e famshme e Vëllezërve Grim, "Hirushja", do të vihet në skenë në Fakultetin e Edukimit në Prishtinë nën dramatizimin e Albulena Pllanës dhe Mimoza Nishorit. Organizatori i kësaj ngjarjeje, profesori i Fakultetit të Edukimit, Ilir Muharremi, tregon për KosovaLive se qëllimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.162Z

RËNDËSIA E EDUKIMIT MJEDISOR

LEFTER KOKA Mjedisi është një pasuri e përbashkët, e cila nuk na përket vetëm ne por edhe brezave të ardhshëm. Edukimi mjedisor është një faktor tejet i rëndësishëm për ta mbrojtur këtë pasuri të çmuar që na ofron natyra shqiptare. Janë bërë shumë gabime ndaj mjedisit. Ne nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.357Z

Qendra Kombëtare e Edukimit në Vazhdim

Ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili, gjatë fjalës së tij në këtë konferencë ka vlerësuar faktin që për herë të parë edukimi i vazhdueshëm bëhet temë qendrore diskutimi e një forumi kaq të madh profesionistësh të shëndetësisë ndërsa theksoi se kjo konferencë zhvillohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.587Z

Dallimi që hesht midis mësimdhënies dhe edukimit

Ndriçim Kulla Flitet sot në sistemin tonë arsimor për reforma  por a e ka vendosur vallë shkolla jonë politikën e saj arsimore në prizmin e edukimit? Pjesa më e madhe e lëvizjes  intelektuale botërore rrotullohet rreth debateve dhe politikave pedagogjike? Por tek ne, a ka v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.367Z

Sistemi i edukimit ne vazhdim me i miri ne rajon

Ministri i Shendetesise Petrit Vasili dhe ambasadorja e Zvicres ne Shqiperi z. Yvana Enzler firmosin vazhdimin e marreveshjes me Agjencine Zvicerane per Zhvillim per fazen e dyte te projektit Edukimi ne Vazhdim i Profesionisteve te Shendetit. Qeveria zvicerane ka qene e pazevendesueshme per ndihmen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.370Z

Muzika në procesin e edukimit artistik të fëmijëve

Gazeta ShqipRefleksion mbi kontributin e ri të akademikut Vasil S. Tole në fushën e mësimdhënies së lëndës së muzikës në arsimin 9-vjeçar Mikaela Minga* Kohët e fund Vasil Tole it, problematikat e edukimit mbi muzikën janë kthyer në qendër të vëmendjes. Kjo duke marrë parasysh fa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama