Rezultate te kerkimit per termin: +Edukimit

Total: 5922
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.567Z

Panairi i Turizmit ne Prishtine

Agjensi turistike dhe hoteliere të Kosovës dhe Shqipërisë janë bërë bashkë në panairin e turizimit për të prezantuar ofertat turistike për këtë vit në destinacione të ndryshme. Ndonëse në numër t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.439Z

Programi i qeverise ldquoSporti ne shkollerdquo

Këtë vit në shkollat e Shqipërisë do të nisë një program i ri, që synon rritjen e aktivitetit fizik të nxënësve në mjediset shkollore. Programi “Sporti në shkollë” duket se është një nga t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.110Z

Atestimi, nisin aplikimet e mesuesve

Drejtoria Arsimore ka pergatitur formularin qe duhet te plotesojne mesuesit qe do t'i nenshtrohen atestimit, ne menyre qe te kualifikohen per te perfituar kategorine e dyte, te trete dhe te katert. Ne formular, mesuesit qe aplikojne duhet te plotesojne nje sere te dhenash qe kane te bejne me gjenera

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.329Z

Rama në Izrael, Peres: Vendet e vogla mund të bëhen të mëdha

Gjatë vizitës në Izrael, kryeministri Edi Rama u prit nga ish-Presidenti i Izraelit Shimon Peres në Qendrën për Paqen Peres, një organizatë joqeveritare, e themeluar prej tij, që nxit afrimin e Izraelit me fqinjët, duke promovuar paqen përmes projekteve të përbashkëta ekonomike dhe soc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.858Z

Përurohet qendra sociale te Bregu i Lumit, përfitojnë 170 familje

Tiranës i shtohet edhe një qendër e re komunitare, për ti ardhur në ndihmë familjeve në nevojë në njësitë administrative 4 dhe 8, por njëkohësisht edhe si mjedis për zhvillimin e aktiviteteve që synojnë përmirësimin e cilësisë së jetës së komunitetit. Kreu i Bashkisë së Tir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.300Z

Mile, trajneri i ri i Teutës

Kristaq Mile është trajneri i ri i Teutës. Presidenti Edmond Hasanbelliu vendosi t'ia besojë skuadrën beratasit të njohur dhe babait të futbollstit të Shpresave, Vangjel Mile, bankinën durrsake pas dorëheqjes së Gentian Begesë pas humbjes 0-2 në "Niko Dovana" me Skëndërbeun. Për Teut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.877Z

Si konkluzionm them: I pamoralshmi nuk bën dot moral dhe pikë!

  Une do ta thosha se mediat duhet të punojnë më shumë për t’i bërë presion qeverisë të hartojë politika më së pari në sferën e edukimit të rinise apo brezit të ri. Të jepen mendime të pjekura dhe kompetente, do të doja që të angazhoheshin në të dhe specialiste të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama