Rezultate te kerkimit per termin: +Efekte

Total: 6954
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.305Z

Gripi i derrit, organizata britanike: Tamiflu jep efekte anësore

Raporti  Shpenzohen qindra mijëra euro për ta blerë. ISHP: Na e ka dhuruar OBSH, se kemi blerë Shpresa Mezini Raporti i organizatës së pavarur britanike, Chocrane Collaboration, ekzistente në 120 shtete të botës, denoncoi dje një fakt skandaloz që po bën xhiron e botës. Tamiflu nuk par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.720Z

Financat, udhëzim për buxhetin: Jo ndryshime që sjellin efekte financiare shtesë

Zbatimi i buxhetit të vitit 2014 nga institucionet publike do ti nënshtrohet një disipline të rreptë. Ministria e Financave, përmes një udhëzimi, detajon procedurat e zbatimit të buxhetit të këtij viti. Kështu, institucionet publike nuk do të mund të bëjnë ndryshime në personel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.167Z

Zbulohen efekte të tjera negative të celularit në shtrat

Teknologjia – Përdorimi i pajisjeve teknologjike disa orë përpara se të flini, jo vetëm që ju largon gjumin dhe dëmton qelizat e syve, por zbulimet më të fundit thonë se mund të shkaktojë lloje të ndryshme kanceri Ne kemi dëgjuar se përdorimi i pajisjeve teknologjike për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:41.266Z

Barna pa rekomandimin e mjekut, ankohen për efekte anësore

Barnat u përdorën ambulatorisht nga qytetarët Jakaj: Plan për fuqizimin e farmakovigjilencës Dhjetë rastet e para të denoncuara në farmakovigjilencë kanë rezultuar alarm fals. Besnik Jakaj, drejtori i Qendrës Kombëtare të Kontrollit të Barnave, pohon për “standard” se pas anali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.354Z

Tamifluja jo pa rekomandimin e mjekut, ka efekte anësore

Qytetarët që janë alarmuar për prekjen e Shqipërisë nga gripi i derrit AH1N1 nuk duhet të nxitojnë për të marrë masa sipas qejfit të tyre. Askush nuk duhet të vrapojë në farmaci për të blerë vaksina pa marrë miratimin e mjekut. Ndërkohë që secili që ndien se ka probleme resp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.951Z

Ulja e interesit të lekut, efekte të dyanshme

Ulja e normës bazë të lekut nga Banka e Shqipërisë do të sjellë efekte pozitive për klientët e bankave që kanë marrë kredi në lekë, por edhe më të leverdishme për ata që do të aplikojnë tani e tutje. Lëvizja e fundit e BSH-së vjen në një kohë kur rritja ekonomike e vendit po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.630Z

Cani Reformat efekte pozitive ne ekonomine shqiptare

Analize Ministri i Financave Shkelqim Cani analizon situaten ekonomiko-financiare ne Shqiperibr br Nga Edison Kuranibr br Ministri i Financave Shkelqim Cani analizon situaten ekonomike dhe financiare ne Shqiperi duke u ndalur ne shifrat e vitit 2014 dhe muajve te pare te vitit ne vazhdim Cani sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama