Rezultate te kerkimit per termin: +Efekte

Total: 6954
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.377Z

Birra 9 efekte pozitive per shendetin

Transmetuar me 26062014 - 1009 Birra eshte nje nga pijet me te perdorura vecanerisht ne stinen e nxehte por pavaresisht perdorimit ndoshta mund te mos i dini te gjitha vetite e sajbr br Gjithsesi idealja do te ishte te mos pihen me shume se dy ose tre gota

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.772Z

AH1N1, vijnë 10 mijë vaksina, skanë efekte anësore

Autori i Lajmit: RedaksiaËshtë siguruar për Shqipërinë vaksina kundër virusit A/H1N1. Janë rreth 10 mijë doza, të cilat do të shpërndahen në Tiranë, në Qendrën Spitalore Universitare "Nënë Tereza", në repartet intensive të saj, si dhe në Sanatorium. Vaksina vjen nga Hungaria, nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.606Z

Maqedoni/ Vaksina kundër AH1N1 shfaq efekte negative tek 4 persona

Vaksina kundër AH1N1 kanë shfaqur efekte negative tek 4 persona në Maqedoni. Ministria e Shëndetësisë maqedonase ka pranuar faktin se vaksina ka pasur efekte negative tek pacientët, njëri prej të cilëve edhe ka ndërruar jetë. Por ajo thekson se nëse janë reaksionet pasojë e vaksinës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.530Z

FMN: Gripi i Derrave, efekte mbi ekonomine

Epidemia e gripit te derrave mund te kete efekte te ndjeshme mbi ekonomine boterore. Keshtu deklaroi sot nje zyrtar i larte i Fondit Monetar Nderkombetar. "Rreziqet e sjella nga virusi A(H1N1) per rritjen ekonomike mbeten megjithate te veshtira per t'u parashikuar", shtoi John L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.348Z

Tamiflu/Ndalon gripin,por ka efekte anësore

Rezultati i medikamentit të Tamiflusë në rastet e prekur nga gripi e derrave ka qenë mjaft i efektshëm. Megjithatë, doza që aplikohet për 5 ditë gjatë shfaqjes së simptomave të A/H1N1-shit mund të manifestohet edhe me disa efekte anësore. Sipas mjekut infektivolog, Pëllumb Pipero, med

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.606Z

Maqedoni, vaksina kundër AH1N1 efekte negative tek 4 pacientë

SHKUP- Katër qytetarë janë ankuar për efekte negative nga vaksina e marrë Novartis, kundër virusit AH1N1 apo të ashtuquajturit gripit të derrit. Ministria e Shëndetësisë ka pranuar faktin se vaksina ka pasur efekte negative tek pacientët, njëri prej të cilëve edhe ka ndërruar jetë.&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.953Z

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Tahiri: Ka efekte pozitive

Zëvendëskryeministrja e Kosovës Edita Tahiri ka thënë se marrëveshja e arritur me Serbinë, ka edhe efekte pozitive për shqiptarët e Luginës së Preshevës. Marrëveshja është njëherësh edhe fillimi i raporteve të mira ndërmjet të dy shteteve, dhe do të vendos pikën në ndërhyrjet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama