Rezultate te kerkimit per termin: +Efekte

Total: 6954
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.606Z

Maqedoni/ Vaksina kundër AH1N1 shfaq efekte negative tek 4 persona

Vaksina kundër AH1N1 kanë shfaqur efekte negative tek 4 persona në Maqedoni. Ministria e Shëndetësisë maqedonase ka pranuar faktin se vaksina ka pasur efekte negative tek pacientët, njëri prej të cilëve edhe ka ndërruar jetë. Por ajo thekson se nëse janë reaksionet pasojë e vaksinës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.530Z

FMN: Gripi i Derrave, efekte mbi ekonomine

Epidemia e gripit te derrave mund te kete efekte te ndjeshme mbi ekonomine boterore. Keshtu deklaroi sot nje zyrtar i larte i Fondit Monetar Nderkombetar. "Rreziqet e sjella nga virusi A(H1N1) per rritjen ekonomike mbeten megjithate te veshtira per t'u parashikuar", shtoi John L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.348Z

Tamiflu/Ndalon gripin,por ka efekte anësore

Rezultati i medikamentit të Tamiflusë në rastet e prekur nga gripi e derrave ka qenë mjaft i efektshëm. Megjithatë, doza që aplikohet për 5 ditë gjatë shfaqjes së simptomave të A/H1N1-shit mund të manifestohet edhe me disa efekte anësore. Sipas mjekut infektivolog, Pëllumb Pipero, med

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.606Z

Maqedoni, vaksina kundër AH1N1 efekte negative tek 4 pacientë

SHKUP- Katër qytetarë janë ankuar për efekte negative nga vaksina e marrë Novartis, kundër virusit AH1N1 apo të ashtuquajturit gripit të derrit. Ministria e Shëndetësisë ka pranuar faktin se vaksina ka pasur efekte negative tek pacientët, njëri prej të cilëve edhe ka ndërruar jetë.&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.953Z

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Tahiri: Ka efekte pozitive

Zëvendëskryeministrja e Kosovës Edita Tahiri ka thënë se marrëveshja e arritur me Serbinë, ka edhe efekte pozitive për shqiptarët e Luginës së Preshevës. Marrëveshja është njëherësh edhe fillimi i raporteve të mira ndërmjet të dy shteteve, dhe do të vendos pikën në ndërhyrjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.372Z

A kanë barnat efekte anësore

Nëse barnat që tregtohen në Shqipëri kanë efekte anësore apo jo, kjo do të vërtetohet pas përfundimit të një projekti të nisur me 2009-ën. Një studim në rang vendi, i cili do të jetë i bazuar në vëzhgime, kontrolle dhe denoncime të qytetarëve nëpërmjet një numri të vendosur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.305Z

Gripi i derrit, organizata britanike: Tamiflu jep efekte anësore

Raporti  Shpenzohen qindra mijëra euro për ta blerë. ISHP: Na e ka dhuruar OBSH, se kemi blerë Shpresa Mezini Raporti i organizatës së pavarur britanike, Chocrane Collaboration, ekzistente në 120 shtete të botës, denoncoi dje një fakt skandaloz që po bën xhiron e botës. Tamiflu nuk par

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama