Rezultate te kerkimit per termin: +Efekte

Total: 6954
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.672Z

Viti hapet me të qeshura në kinema Millenium

Disa vite pas “Harold & Kumar 1″ vjen aventura më e re e dy miqve Harold dhe Kumar. “A very Harold & Kumar Christmas 3D” vjen 7 vjet pas aventurës së parë të dyshes Harold dhe Kumar në kinema “Millenium”. Prej dy ditësh, komedia me më shumë se 400

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.720Z

Industria tekstile pritet të hapë më shumë vende pune

29/08/2011  Heqja e doganës Heqja e tarifës doganore për lëndët e para të konfeksioneve dhe produkteve të gatshme të veshjeve, po sjell efektet e para pozitive për këtë industri. Kryetari i Shoqatës së Fasonëve, Gjergji Gjika, ka theksuar këto efekte do të shihen në vijim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.500Z

Civici Shqiperia gjeti receten e duhur per te perballuar krizen ekonomike

Eksperti i ekonomisë, Ardian Civici i ftuar në ABC News foli rreth situatës ekonomike në vend dhe në Europë. Ai theksoi se Shqipëria gjeti recetën e duhur për të përballuar krizën ekonomike dhe se çelësi i suksesit ishin priva

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.439Z

Problemet me euron, ekspertët: Qytetarët të tregohen të qetë

TIRANË- Ndërsa ministrant e Financës së Eurozonës po diskutojnë me shqetësim për të ardhmen e euros, ekspertët e ekonomisë iu bëjnë apel qytetarëve që të tregohen të qetë, kjo me qëllim shmangien e reagimeve të tepruara që mund të nxiten nga lajmet për zhvlerësimin e euros.&l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.905Z

Kriza financiare, Fullani: Pas disa vitesh edhe në Shqipëri

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë në një konferencë për shtyp tha se gjatë 2012-tës kriza e eurozonës pritet që të japë efektet e saj në ekonominë shqiptare. Ai deklaroi se ndikimet e krizës ekonomike në rajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.688Z

Studimi, mariuana nuk i dëmton mushkëritë!

SHBA- Studiuesit amerikanë pranë Institutit kombëtar për zemër, mushkëri dhe gjak, kanë vërtetuar se ka treguar se tymosja e mariuanës nuk shkakton pasoja afatgjata në mushkëri në dallim nga duhani.Shkencëtarët shpresojnë q&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.604Z

Një vit nga Marrëveshja Thaçi-Daçiq – shumë pika të pazbatuara

Këtë javë bëhet një vit nga nënshkrimi i marrëveshjes së 19 prillit, në Bruksel, midis kryeministrit Hashim Thaçi dhe atij serb, Ivica Daçiq, raporton KTV. Që nga atëherë, shumica e pikave të marrëveshjes mbesin t&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama