Rezultate te kerkimit per termin: +Ekonomis

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.645Z

‘Albpetrol’, Komis. i Ekonomisë miraton me votat e djathta privatizimin

TIRANE-Megjithë kundërshtimet e opozitës, Komisioni Parlamentar i Ekonomisë miratoi sot pasdite vetëm me votat e mazhorancës privatizimin e kompanisë ‘Albpetrol. Opozita u shpreh kundër duke argumentuar se për kompaninë nuk duhet privatizimi, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

Projektligjet q do t diskutohen n Komisionin e Ekonomis

Gjat kalendarit trejavor t punimeve n Komisionin Parlamentar t Ekonomis dhe Financave pritet t diskutohen disa projektligje t rndsishme, si projektligji Pr disa shtesa e ndryshime n ligjin Pr kthimin dhe kompensimin e prons, i paraqitur nga deputeti Arian Madhi. Gjat ktij kalendari do t diskutoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.514Z

Serbi, jep dorëheqjen ministri i Ekonomisë, Sasa Raduloviç

BEOGRAD-Ministri serb i Ekonomisë, Sasa Radulovic dha sot dorëheqjen nga detyra, hap për të cilin si arsye bëri të ditur se kishte mungesën e vullnetit qeveritar për të vënë në zbatim reformat, njoftonte agjencia vendase e lajmeve Tanjug, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.214Z

A mund të jetë Pashko simboli i ekonomisë?

Lajmi për themelimin e një çmimi në fushën e ekonomisë me emrin “Gramoz Pashko”, nga Universiteti Europian i Tiranës, përmes Fondacionit për Liri Ekonomike, kaloi vetëm në kuadrin e dhënies së një lajmi, njoftimi, n&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.045Z

INSTAT, debate në Komisionin e Ekonomisë

TIRANE - Debate të forta në mbledhjen e radhës të Komisionit parlamentar të Ekonomisë, ku u diskutua në lidhje me ligjin e statistikave dhe prokurimit. Përfaqësus të mazhorancës deklaruan se ligji aktual nuk përcakton qartë varësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.097Z

Komisioni i Ekonomisë diskuton nen për nen Buxhetin 2014

TIRANE – Komisioni Parlamentar i Ekonomisë diskuton nen për nen paketën fiskale dhe buxhetin e vitit 2014, një ditë përpara se të dërgohet për miratim në Kuvend. Në mbledhjen e komisionit ishin të pranishëm edhe dy zv/ministrat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.113Z

Rishikimi i buxhetit,Cani: Treguesindirekt tregojnë rritje të ekonomisë

TIRANË- Ministri i Financave, Shkëlqim Cani, gjatë prezantimit të aktit normativ për ndryshimin e buxhetit në Komisionin e Ekonomisë është shprehur se kjo është hera e parë pas 5 vitesh Buxheti rishikohet me rritje shpenzimesh.“Tregue

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama