Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertve

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.943Z

Presidenca mbyll dosjet për Kushtetuesen

Kandidatt e rinj nuk kan punuar para viteve ‘90. Dekretimi, m 6 shtator Javn e fundit t muajit gusht, Presidenca do t rihap dosjet pr zgjedhjen e antarve t Gjykats Kushtetuese. Pas dats 25 gusht, Presidenca do t przgjedh 10 kandidatt potencial pr t zvendsuar 4 mandatet, t cilat aktualisht jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Shumë turistë, por pak para

Vzhgimi N Shqipri mund t jet rritur numri i vizitorve, emigrant apo shtetas t huaj, por prurjet e valuts gjat ktij sezoni veror n tregun e brendshm kan qen t pakta. Sipas ekspertve, krahasuar me nj vit m par, rnia sht e dukshme dhe shkon mbi 15% m pak valut e hedhur n treg. Ekspertt thon se edhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Gjasht ekspert t FBI-s pr ngjarjen e Grdecit

FBI ka miratuar ardhjen e gjasht ekspertve, t cilt do t ndihmojn n identifikimin e kufomave si dhe t kqyrjes e analizimit t vendit t ngjarjes n Grdec t bashkis Vor. N njoftimin pr shtyp t Prokuroris s Prgjithshme, t shtunn, thuhet se n prgjigje t krkess s Prokurores s Prgjithshme, Ina Rama, pak dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.283Z

Ekspertët kontabël, gjoba 10 milionë lekë, nëse ushtrojnë profesionin pa u regjistruar

Nse nj ekspert kontabl apo nj shoqri auditimi kryen veprimtarin n fushn e tyre pa qen m par t regjistruar n regjistrin publik t ekspertve kontabl, ai rrezikon t penalizohet me nj gjob q varion nga 5 deri n 10 milion lek t reja dhe njkohsisht mund edhe t ndiqet penalisht. Kto pena

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Ekspertët kontabël, gjobë për bilancet e rreme

Ekspertt kontabl q firmosin bilance me t dhna t rreme rrezikojn gjob nga 50-100 milion lek. Vendimi i qeveris ka mbrritur dje n Kuvend. Shkak pr marrjen e masave jandyshimet jo vetm pr mungesn e deklarimeve, por edhe pr fatin se disa biznese punojn me dy bilance. Reduktimi i info

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Basha n prokurori, njihet me raportin

Tiran (Start) - Ministri i Jashtm Lulzim Basha sht thirrur t Martn n mbrmje n prokurorin e Prgjithshme ku i jant ditura t gjitha detajet e ekspertve kontabl lidhur me abuzimet q jann ndrtimin e rrugs Durrs-Kuks, pr t ciln ministra pa imunitet akuzohet t ket qen pjes e tyre. Nj e prditshme e Tirans

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.056Z

Nishani: Emërimi i gjyqtarëve, vetëm mbi kritere të qarta vlerësimi Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.sw

Ministria e Drejtsis ka ngritur shqetsimin mbi mungesn e nj sistemi vlersimi t gjyqtarve n emrimin e tyre q duket ka nxitur dhe korrupsionin n kt proces. Ministri Bujar Nishani i referohet pr kt dhe nj raporti t fundit me tone alarmante mbi kt shtje, t Misionit t ekspertve t KE, q vlerson prmbushjen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama