Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertve

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.556Z

Ligji i ri i mjedisit, shtrëngohen masat për licencë mjedisore

Mediu: Kritere të reja për certifikimin e ekspertëve mjedisorë Asnj projekt nuk do t mund t marr jet, nse m par nuk ka kaluar procesin e vlersimit t ndikimit n mjedis, nga ku t siguroj leje apo licenc mjedisore. Projektligji m i ri i mjedisit i hartuar nga Ministria e Mjedisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

Gratë marrin pushtetin

Statistikat tregojnë se ato u janë afruar meshkujve në këto klube të rezervuara të pak viteve më parë Nse 10 vite m par grat nuk gjendeshin n postet drejtuese t shtetit as me lup, sot situata ka ndryshuar. Jo vetm Kuvendi, Prokuroria e Prgjithshme, Gjykata e Lart e institu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Shmanget nj tjetr tragjedi

Qytetart e Shijakut i kan shptuar nj tjetr tragjedie t mundshme n kt qytet. Policia ka gjetur n nj shtpi t braktisur 7 predha t paplasura pas nj kontrolli q ajo ndrmorli n kt banes. Uniformat blu menjher kan larguar njerzit nga zona dhe kan krkuar ndihmn e ekspertve pr montimin e predhave. N vendngj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.803Z

Debat pr orar t ri pune në Gjermani: Nuk punohet 8 orë në ditë

Modeli i orareve t puns n Gjermani shpjeguar thjesht sht: 40 or n jav t ndara n pes dit t javs. Disa ekspert kt model e quajn t vjetruar dhe krkojn ti jepet fund modelit t dits tet orshe. Kshilli i ekspertve t ekonomis, i cili konsulton qeverin, e konsideron t vjetruar modelin ekzistues t orarit t p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.317Z

Shqipëria kalon testin, Fyle: Në shtator propozimi për heqjen e vizave Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/playe

Prmbushja e angazhimeve t udhrrfyesit nga qeveria shqiptare dhe raporti pozitiv i ekspertve t Bashkimit Europian q vizituan Tirann gjat ktij muaji, cilsohen nga Brukseli si hapa mjaft inkurajues n procesin e liberalizimit t vizave. Komisioneri pr Zgjerimin, Stefan Fyle thot n nj intervist pr Televi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.250Z

Bllokohet rruga Librazhd-Përrenjas

Q prej nats s mbrmshme n aksin rrugor dhe hekurudhor Librazhd-Prrenjas ka patur probleme pikrisht n vendin e quajtur Kthesa e Dragostunjs. Nj shkputje e masivit t dheut e ndihmuar dhe nga ujrat nntoksore kaq gjat nats t bllokohet linja hekurodhore dhe aksi rrugor Librazhd –Pogradec-Dogan dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.578Z

Berisha: Kemi plotësuar në tërësi detyrimet për vizat

Kryeministri krkoi angazhim maksimal n njohjen e ekspertve europiane me prmbushjen e detyrimeve t udhrrfyesit pr liberalizimin e vizave. N kt pik progresi sht i madh duke shnuar sikundr tha kryetari i qeveris, prmbushjen n trsi t angazhimeve q garantojn lvizjen pa viza brenda 6 muajve t par t ktij v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama