Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertve

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.283Z

Ekspertët kontabël, gjoba 10 milionë lekë, nëse ushtrojnë profesionin pa u regjistruar

Nse nj ekspert kontabl apo nj shoqri auditimi kryen veprimtarin n fushn e tyre pa qen m par t regjistruar n regjistrin publik t ekspertve kontabl, ai rrezikon t penalizohet me nj gjob q varion nga 5 deri n 10 milion lek t reja dhe njkohsisht mund edhe t ndiqet penalisht. Kto pena

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Ekspertët kontabël, gjobë për bilancet e rreme

Ekspertt kontabl q firmosin bilance me t dhna t rreme rrezikojn gjob nga 50-100 milion lek. Vendimi i qeveris ka mbrritur dje n Kuvend. Shkak pr marrjen e masave jandyshimet jo vetm pr mungesn e deklarimeve, por edhe pr fatin se disa biznese punojn me dy bilance. Reduktimi i info

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Basha n prokurori, njihet me raportin

Tiran (Start) - Ministri i Jashtm Lulzim Basha sht thirrur t Martn n mbrmje n prokurorin e Prgjithshme ku i jant ditura t gjitha detajet e ekspertve kontabl lidhur me abuzimet q jann ndrtimin e rrugs Durrs-Kuks, pr t ciln ministra pa imunitet akuzohet t ket qen pjes e tyre. Nj e prditshme e Tirans

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.056Z

Nishani: Emërimi i gjyqtarëve, vetëm mbi kritere të qarta vlerësimi Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.sw

Ministria e Drejtsis ka ngritur shqetsimin mbi mungesn e nj sistemi vlersimi t gjyqtarve n emrimin e tyre q duket ka nxitur dhe korrupsionin n kt proces. Ministri Bujar Nishani i referohet pr kt dhe nj raporti t fundit me tone alarmante mbi kt shtje, t Misionit t ekspertve t KE, q vlerson prmbushjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Borchardt: Ka sinjale pozitive se keni përmbushur kriteret për vizat

Liberalizimi i vizave mes vendeve Shengen dhe Shqipris tashm varet nga raporti i ekspertve evropian, t cilt vrojtuan nga afr plotsimin e kritereve shtes nga pala shqiptare. Kur vendimi pritet t merret n shtator nga instancat e larta t BE-s, vijn sinjale pozitive q Shqipria e ka k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.408Z

Sot mbërrijnë në Tiranë ekspertët evropianë

Negociatat mes PD-s e PS-s pr gjetjen e nj zgjidhjeje ligjore pr ttransparencn e zgjedhjeve t shkuara pritet t nis t enjten fill pas mbrritjes n Tiran t ekspertve t BE-s, q do t asistojn kto negociata. Si bhet e ditur, ekspertt do t mbrrijn sot n Tiran dhe q mbrmjen e s mrkurs os

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.915Z

Drafti i ambasadorëve: BE nxit palët për zgjidhje

Bashkimi Evropian nxit palt n politikn shqiptare pr zgjidhjen e ngrit. N draftin e konkluzioneve t prgatitur nga ambasadort e prhershm t Bashkimit Evropian mbi t cilin ministrat e Jashtm t BE-s do t diskutojn t hnn n Luksemburg, thuhet se prshndetet fakti q opozita shqiptare sht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama