Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertve

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.056Z

Nishani: Emërimi i gjyqtarëve, vetëm mbi kritere të qarta vlerësimi Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.sw

Ministria e Drejtsis ka ngritur shqetsimin mbi mungesn e nj sistemi vlersimi t gjyqtarve n emrimin e tyre q duket ka nxitur dhe korrupsionin n kt proces. Ministri Bujar Nishani i referohet pr kt dhe nj raporti t fundit me tone alarmante mbi kt shtje, t Misionit t ekspertve t KE, q vlerson prmbushjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.212Z

Borchardt: Ka sinjale pozitive se keni përmbushur kriteret për vizat

Liberalizimi i vizave mes vendeve Shengen dhe Shqipris tashm varet nga raporti i ekspertve evropian, t cilt vrojtuan nga afr plotsimin e kritereve shtes nga pala shqiptare. Kur vendimi pritet t merret n shtator nga instancat e larta t BE-s, vijn sinjale pozitive q Shqipria e ka k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.408Z

Sot mbërrijnë në Tiranë ekspertët evropianë

Negociatat mes PD-s e PS-s pr gjetjen e nj zgjidhjeje ligjore pr ttransparencn e zgjedhjeve t shkuara pritet t nis t enjten fill pas mbrritjes n Tiran t ekspertve t BE-s, q do t asistojn kto negociata. Si bhet e ditur, ekspertt do t mbrrijn sot n Tiran dhe q mbrmjen e s mrkurs os

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.915Z

Drafti i ambasadorëve: BE nxit palët për zgjidhje

Bashkimi Evropian nxit palt n politikn shqiptare pr zgjidhjen e ngrit. N draftin e konkluzioneve t prgatitur nga ambasadort e prhershm t Bashkimit Evropian mbi t cilin ministrat e Jashtm t BE-s do t diskutojn t hnn n Luksemburg, thuhet se prshndetet fakti q opozita shqiptare sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.499Z

Vizat, KE mbyll verifikimet në Shqipëri

Ekspertt e Bashkimit Evropian prfunduan dje verifikimin n Tiran pr kriteret e mbetura q Shqipria duhet t prmbush n kuadr t liberalizimit t vizave. Grupi i ekspertve mbrriti n Tiran tri dit m par pr t verifikuar n terren progresin elidhur me kriteret e mbetura t identifikuara n pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.556Z

Ligji i ri i mjedisit, shtrëngohen masat për licencë mjedisore

Mediu: Kritere të reja për certifikimin e ekspertëve mjedisorë Asnj projekt nuk do t mund t marr jet, nse m par nuk ka kaluar procesin e vlersimit t ndikimit n mjedis, nga ku t siguroj leje apo licenc mjedisore. Projektligji m i ri i mjedisit i hartuar nga Ministria e Mjedisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

Gratë marrin pushtetin

Statistikat tregojnë se ato u janë afruar meshkujve në këto klube të rezervuara të pak viteve më parë Nse 10 vite m par grat nuk gjendeshin n postet drejtuese t shtetit as me lup, sot situata ka ndryshuar. Jo vetm Kuvendi, Prokuroria e Prgjithshme, Gjykata e Lart e institu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama