Rezultate te kerkimit per termin: +Ekspertve

Total: 179
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.408Z

Sot mbërrijnë në Tiranë ekspertët evropianë

Negociatat mes PD-s e PS-s pr gjetjen e nj zgjidhjeje ligjore pr ttransparencn e zgjedhjeve t shkuara pritet t nis t enjten fill pas mbrritjes n Tiran t ekspertve t BE-s, q do t asistojn kto negociata. Si bhet e ditur, ekspertt do t mbrrijn sot n Tiran dhe q mbrmjen e s mrkurs os

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.915Z

Drafti i ambasadorëve: BE nxit palët për zgjidhje

Bashkimi Evropian nxit palt n politikn shqiptare pr zgjidhjen e ngrit. N draftin e konkluzioneve t prgatitur nga ambasadort e prhershm t Bashkimit Evropian mbi t cilin ministrat e Jashtm t BE-s do t diskutojn t hnn n Luksemburg, thuhet se prshndetet fakti q opozita shqiptare sht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.499Z

Vizat, KE mbyll verifikimet në Shqipëri

Ekspertt e Bashkimit Evropian prfunduan dje verifikimin n Tiran pr kriteret e mbetura q Shqipria duhet t prmbush n kuadr t liberalizimit t vizave. Grupi i ekspertve mbrriti n Tiran tri dit m par pr t verifikuar n terren progresin elidhur me kriteret e mbetura t identifikuara n pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.556Z

Ligji i ri i mjedisit, shtrëngohen masat për licencë mjedisore

Mediu: Kritere të reja për certifikimin e ekspertëve mjedisorë Asnj projekt nuk do t mund t marr jet, nse m par nuk ka kaluar procesin e vlersimit t ndikimit n mjedis, nga ku t siguroj leje apo licenc mjedisore. Projektligji m i ri i mjedisit i hartuar nga Ministria e Mjedisi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

Gratë marrin pushtetin

Statistikat tregojnë se ato u janë afruar meshkujve në këto klube të rezervuara të pak viteve më parë Nse 10 vite m par grat nuk gjendeshin n postet drejtuese t shtetit as me lup, sot situata ka ndryshuar. Jo vetm Kuvendi, Prokuroria e Prgjithshme, Gjykata e Lart e institu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.846Z

Shmanget nj tjetr tragjedi

Qytetart e Shijakut i kan shptuar nj tjetr tragjedie t mundshme n kt qytet. Policia ka gjetur n nj shtpi t braktisur 7 predha t paplasura pas nj kontrolli q ajo ndrmorli n kt banes. Uniformat blu menjher kan larguar njerzit nga zona dhe kan krkuar ndihmn e ekspertve pr montimin e predhave. N vendngj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.803Z

Debat pr orar t ri pune në Gjermani: Nuk punohet 8 orë në ditë

Modeli i orareve t puns n Gjermani shpjeguar thjesht sht: 40 or n jav t ndara n pes dit t javs. Disa ekspert kt model e quajn t vjetruar dhe krkojn ti jepet fund modelit t dits tet orshe. Kshilli i ekspertve t ekonomis, i cili konsulton qeverin, e konsideron t vjetruar modelin ekzistues t orarit t p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama