Rezultate te kerkimit per termin: +Eksportet

Total: 5020
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.637Z

Shumëfishohen eksportet e mineraleve

Viti 2007 duket se ka qenë shumë i mbarë për industrinë e nxjerrjes dhe përpunimit të mineraleve bazë në Shqipëri. Statistikat tregtare të ACIT, nxjerrin në pah se eksportet e kromit gjatë vitit të kaluar gati u trefishuan, duke arritur në 36.4 milionë euro. Eksportet e xeherori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.585Z

Ulen eksportet shqiptare

Eksportet shqiptare kane rene gjate muajit tetor, duke treguar keshtu efektet e para te krizes boterore. Kerkesa e ulet per minearel dhe lende djegese ka bere qe eksportet shqiprtare te bien ndjeshem nga muaji shtator ne tetor. Nderkohe, importet jane rritur me 25 per qind brenda nje muaji.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.062Z

Greqi, rriten eksportet shqiptare

Eksportet shqiptare, foto arkiv Eksportet shqiptare drejt tregut grek kanë pësuar një rritje të lehtë. Në 3 muajt e parë të këtij viti eksportet shqiptare drejt Greqisë janë rritur, pavarësisht krizës që ka përfshirë fqinjin tonë jugor. Sipas INSTA, mallrat e eksportuara nga Shqipë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.393Z

Rriten eksportet shqiptare

Nga Express më 23 maj 2011 në ora 22:06 Eksportet shqiptare pritet të njohin rritje drejt tregjeve të vendeve të Evropës Qendrore. Komisioni parlamentar i veprimtarive prodhuese miratoi protokollin shtesë dhe anëtarësimin në Marrëveshjen e Tregtisë së Lirë të Shqipërisë me vende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.197Z

Bien ndjeshem eksportet

Të dhënat më të fundit zyrtare nga Instituti i Statistikave tregojnë një ngadalësim të fortë të eksporteve, duke paralajmëruar një fillim viti të vështirë për ekonominë. Sipas Instat, në dy muajt e pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.989Z

Tiranë: Eksportet ulen për 5%

Eksportet e mallrave u ulën me 5% vitin e kaluar krahasuar me një vit më parë. Të dhënat e fundit nga Instituti i statistikave të Shqipërisë (INSTAT) tregojnë se në total për gjithë vitin e kaluar kompanitë shqiptare eksportuan 243.1 miliardë lekë nga 255 miliardë që eksportuan nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.211Z

Eksportet shpetojne ekonomine

Pavarësisht krizës së rëndë ekonomike të Eurozonës, por edhe rajonit, eksportet e Shqipërisë në këto tregje vazhdojnë të rriten me ritme dyshifrore. Të dhënat e fundit zyrtare nga Instituti i Statistikave tregoj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama