Rezultate te kerkimit per termin: +Ekuadorin

Total: 153
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.107Z

Kolumbia e Peruja hapin kufirin me Ekuadorin

Kolumbia dhe Peruja rihapen kufirin me Ekuadorin i bllokuar pas pengmarrjes se presidenteti ekuadorian Rafael Korrea nga 800 police qe protestonin kunder shkurtimeve ekonomike te ndermarra prej tij. Kolumbia dhe Peruja mbyllen kufijte me Ekuadorin ne shenje mbeshtetjeje per presidentin Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.192Z

Solidarizohen me Ekuadorin

Shtetet e Amerikës Jugore kanë shprehur solidaritet me Ekuadorin, pas kërcënimeve britanike ndaj ambasadës ekuadoriane në Londër, ku po qëndron themeluesi i web-faqes WikiLeaks, Julian Asange.Ndryshe, javën e kaluar Ekuadori i ka miratuar Assange kprkspn për azil politik, ndërkohë që Br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.186Z

Zvicra u falet shqiptareve mposht Ekuadorin

shte 23 vjecari nga Gostivari Admir Mehmedi qe i jep nuancen e pare shqiptare Kupes se Botes edhe pse goli qe shenoi shkon per llogari te Zvicres multietnike qe i falet para se gjithave shqiptareve te saj jo vetem Mehmedit per golin por Xherdan Shaqirit qe u konfirmua lideri i lojes se helveteve apo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.187Z

Zvicra kthen rezultatin, mposht Ekuadorin 2-1

Zvicra ka arritur të mposhtë 2-1 Ekuadorin në takimin e parë të vlefshëm për grupin E, në kampionatin botëror, Brazil 2014. Loja ka nisur mjaft mirë për amerikano-jugorët që kaluan të parët në avantazh me anë të sulmuesit Enner Valencia, i cili shënoi në minutën e 22-të me kok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.906Z

Pse Assange zgjodhi Ekuadorin? Sepse të dy janë anti-amerikanë

17-08-2012 / (CNN) Koha ishte duke mbaruar për Julian Assange-in. Ai duhet të bënte një lëvizje të shpejtë. Vetëm disa ditë më parë Assange kishte dështuar të bindte Gjykatën e Lartë britanike që të ndalte eks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.455Z

Ekuadori i hap dyert themeluesit te Wikileaks

Sipas agjencive nderkombetare te lajmeve zevendesministri i Puneve te Jashtme te Ekuadorit Kinto Lukas ka thkesuar se mund te pranoje Asangenin ne Ekuador pa asnje kusht.Ai theksoi se jo vetem qe eshte e rendesishme qe Asange te flase por edhe te degjohet. Lukas theksoi se publikimi i mbi 250 mije d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.684Z

Deschamps Franca nuk eshte favorite

Trajneri i Frances nuk preferon te shikoje pertej takimit te fundit te Grupit E me Ekuadorin edhe pse Les Bleus shpartalluan Zvicren per nje avancim thuajse te sigurt ne raundin tjeterbr br Trajneri i Frances nuk preferon te shikoje pertej takimit te fundit te Grupit E me Ekuadorin edhe pse Les Bl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama