Rezultate te kerkimit per termin: +Ekuadorin

Total: 153
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:38.856Z

Kualifikueset Argjentina shkaterron Ekuadorin

Sergio Agüero, Gonzalo Higuaín, Lionel Messi dhe Ángel Di María ishin autorët e golave për Argjentinën në një ndeshje spektakolare që djemtë e Sabella luajtën në Buenos Aires ndaj Ekuadorit, takim i vlefshëm për kualifi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.889Z

Assange Britania kercenon Ekuadorin

Ekuadori tashmë e ka marrë një vendim për sa i përket azilit politik të themeluesit të “Ëikileaks”, Julian Assange. Nga burimet paraprake thuhet se raporti do të bëhet publik në mëngjesin e ditës së enjte, sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.211Z

Sot takimet e grupeve E dhe F

brbrZvicra do te kerkoje vetem tre piket sonte ne mbremje kunder Hondurasit dhe te shpresoje ne te njejten kohe qe Franca te munde Ekuadorin per te zene nje vend ne turin e nje te tetave Skuadra e Otmar Hitzfeld sfidon Hondurasin qe pas dy ndeshjeve mban vendin e fundit ne grupin e ne kuoten e zero

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.715Z

Kupa e Amerikës: Humbet Brazili

- Brazili e nisi në mënyrën më të shëmtuar aventurën në Kupën e Amerikës, kur humbi befasisht 2-0 me Meskikën në ndeshjen e parë të vlefshme për Grupin B. Një gol i mrekullueshëm i Neri Kastiljos në minutën e 23-të dhe pastaj një tjetër i Ramon Morales nga goditja e dënimit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.466Z

Tërmeti në Ekuador, shkon në 646 numri i viktimave

Ka shkuar në 646 numri i viktimave si pasojë e tërmetit që goditi një javë më parë Ekuadorin. Kjo është bërë e ditur nga presidenti i vendit, Rafael Correa, i cili shpalli 8 ditë zije kombëtare. Ai falënderoi 27 vendet që kanë dërguar ndihma në Ekuador dhe tha se 113 njerëz ishin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.653Z

Dunga merr dhjetë lojtarë të Botërorit brazilian në përfaqësuese

BRAZIL-Trajneri i ri i Brazilit, Dunga, ka marre ne seleksionin e pare te tij 10 lojtare qe moren pjese me Seleçao ne Boterorin e fundit, perfshire Neymar, Hulk apo Maicon, per ndeshjet miqesore ne shtator. Dunga vendosi qe te marre lojtare te rinj per dy ndeshjet miqesore me Kolumbine d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.557Z

Me mendje te shqiptarët

Pas asaj fitore historike në fund të takimit me Ekuadorin , Zvicra e shqiptarëve rikthehet të luaj në kuadër të grupit E, ku për kundërshtarë do ta ketë fqinjin e saj, Francën. Për dallim nga ndeshje me Ekuadorin, sot nga minuta e par&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama