Rezultate te kerkimit per termin: +Ekuadorin

Total: 153
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.715Z

Kupa e Amerikës: Humbet Brazili

- Brazili e nisi në mënyrën më të shëmtuar aventurën në Kupën e Amerikës, kur humbi befasisht 2-0 me Meskikën në ndeshjen e parë të vlefshme për Grupin B. Një gol i mrekullueshëm i Neri Kastiljos në minutën e 23-të dhe pastaj një tjetër i Ramon Morales nga goditja e dënimit n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.466Z

Tërmeti në Ekuador, shkon në 646 numri i viktimave

Ka shkuar në 646 numri i viktimave si pasojë e tërmetit që goditi një javë më parë Ekuadorin. Kjo është bërë e ditur nga presidenti i vendit, Rafael Correa, i cili shpalli 8 ditë zije kombëtare. Ai falënderoi 27 vendet që kanë dërguar ndihma në Ekuador dhe tha se 113 njerëz ishin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.653Z

Dunga merr dhjetë lojtarë të Botërorit brazilian në përfaqësuese

BRAZIL-Trajneri i ri i Brazilit, Dunga, ka marre ne seleksionin e pare te tij 10 lojtare qe moren pjese me Seleçao ne Boterorin e fundit, perfshire Neymar, Hulk apo Maicon, per ndeshjet miqesore ne shtator. Dunga vendosi qe te marre lojtare te rinj per dy ndeshjet miqesore me Kolumbine d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.557Z

Me mendje te shqiptarët

Pas asaj fitore historike në fund të takimit me Ekuadorin , Zvicra e shqiptarëve rikthehet të luaj në kuadër të grupit E, ku për kundërshtarë do ta ketë fqinjin e saj, Francën. Për dallim nga ndeshje me Ekuadorin, sot nga minuta e par&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.508Z

Maikon i jep lamtumiren sezonit

Sezoni per Maikon duket se ka perfunduar.Demtimi qe braziliani pesoi gjate ndeshjes me Ekuadorin doli me i keq sec parashikohej.Sipas stafit mjekesor te Interit braziliani ka pesuar nje terheqje muskulare te grades se fundit dhe ata shtojne se periudha e riaftesimit do jete afersisht 3 muaj cfare do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.457Z

Maikon të paktën për një muaj jashtë fushave

Milano - Futbollisti brazilian i Interit, Maikon, do të qëndrojë jashtë fushave të blerta për të paktën një muaj. Maikon është dëmtuar gjatë ndeshjes së përfaqësueses braziliane që zhvilloi këtë fundjavë me Ekuadorin për eliminatoret e kampionatit botëror “Afrikë e Jugut 201

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.948Z

Kolumbi ushtria vret gjeneralin e FARC-ut

Ushtria kolumbiane deklaroi se ne nje operacion te sajin kunder rebeleve u vra nje nder lideret kryesore te FARC-ut. Autoritetet njoftuan se trupi i pajete i Siksto Kabana ishte mes 27 viktimave te aksion kunder guerrilasve ne nje kamp prane kufirit me Ekuadorin. Kabana 55 vjec kerkohe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama