Rezultate te kerkimit per termin: +Ekuadorin

Total: 153
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.557Z

Me mendje te shqiptarët

Pas asaj fitore historike në fund të takimit me Ekuadorin , Zvicra e shqiptarëve rikthehet të luaj në kuadër të grupit E, ku për kundërshtarë do ta ketë fqinjin e saj, Francën. Për dallim nga ndeshje me Ekuadorin, sot nga minuta e par&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.508Z

Maikon i jep lamtumiren sezonit

Sezoni per Maikon duket se ka perfunduar.Demtimi qe braziliani pesoi gjate ndeshjes me Ekuadorin doli me i keq sec parashikohej.Sipas stafit mjekesor te Interit braziliani ka pesuar nje terheqje muskulare te grades se fundit dhe ata shtojne se periudha e riaftesimit do jete afersisht 3 muaj cfare do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.457Z

Maikon të paktën për një muaj jashtë fushave

Milano - Futbollisti brazilian i Interit, Maikon, do të qëndrojë jashtë fushave të blerta për të paktën një muaj. Maikon është dëmtuar gjatë ndeshjes së përfaqësueses braziliane që zhvilloi këtë fundjavë me Ekuadorin për eliminatoret e kampionatit botëror “Afrikë e Jugut 201

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.948Z

Kolumbi ushtria vret gjeneralin e FARC-ut

Ushtria kolumbiane deklaroi se ne nje operacion te sajin kunder rebeleve u vra nje nder lideret kryesore te FARC-ut. Autoritetet njoftuan se trupi i pajete i Siksto Kabana ishte mes 27 viktimave te aksion kunder guerrilasve ne nje kamp prane kufirit me Ekuadorin. Kabana 55 vjec kerkohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.194Z

Takimet e sotme në Kupën e Botës

BRAZIL-Në Kampionatin Botëror të Futbollit, sot përballen Bosnja me Iranin dhe Argjentina me Nigerinë. Të dyja këto ndeshje, të vlefshme për Grupin F, zhvillohen në orën 18:00. Nëse Argjentina dhe Irani fitojnë, të dyja ekipet kualifikohen për raundin e dytë. Po sot do të përballen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.844Z

Ekuador, përzihet diplomati i lartë amerikan

Presidenti majtis i Ekuadorit ka urdhëruar përzënien e një diplomati të lartë amerikan, duke e akuzuar për pezullimin e ndihmave për programin antidrogë në këtë shtet. Në fjalimin e përjavshëm televiziv, Rafael Korrea, atasheu amerikan, Armando Astorga, ishte "fyes e arrogant" dhe se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.563Z

Ekuador, vullkani ndal fluturimet

Llava dhe hiri i shkaktuar nga vullkani Tungurahua detyruan autoritetet ekuadoriane të mbyllin aeroportin e Guajakuil deri në pasditen e së shtunës. Lajmi njoftohet nga autoritetet vendase të cilat saktësojnë se hiri i shkaktuar nga shpërthimi i Tungurahua është në një lartës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama