Rezultate te kerkimit per termin: +Ekuadorin

Total: 153
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.563Z

Ekuador, vullkani ndal fluturimet

Llava dhe hiri i shkaktuar nga vullkani Tungurahua detyruan autoritetet ekuadoriane të mbyllin aeroportin e Guajakuil deri në pasditen e së shtunës. Lajmi njoftohet nga autoritetet vendase të cilat saktësojnë se hiri i shkaktuar nga shpërthimi i Tungurahua është në një lartës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.494Z

Franca shkaterron autobuzin e Boterorit 2010

0 Franca ka shkaterruar autobusin e Boterorit te vitit 2010 Nje menyre per te larguar tersin e atij akti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.789Z

Ekuadori debon nje diplomat amerikan

Ekuadori deboi nje diplomat amerikan, me pretendimin se ai ishte bere shkak per nderprerjen e nje pakete ndihme per policine, pasi nuk u lejua te ndikoje ne emerimin e nje zyrtari te larte te policise anti-droge. Vendimi per debim u miratua nga presidenti ekuadorian, Rafael Korea, i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.675Z

Brazili me Dungan, një tjetër fitore

Trajneri Dunga ka arritur edhe fitoren e dytë me Brazilin. Nikoqirët e Kampionatit Botëror kanë mposhtur në miqësore Ekuadorin. Ndeshja përfundoi me epërsi minimale prej 1 me 0 për Brazilin, ndërsa golin e vetëm e të kësaj ndeshje e sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.533Z

Brazili, Kaka rrezikon ndeshjen me Ekuadorin

Ndodhet ne Brazil per te luajtur me kombetaren por gjendja e Kaka duket se nuk ka ndryshuar shume pasi ai nuk eshte rekuperuar ende nga demtimi qe po e mban jashte fushave. Gjate seances stervitore Kaka ka ndier dhimbje dhe per kete mjeku i ka keshilluar pushim. Por nga ana tjeter, trajne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.456Z

Rikardo Kaka: Jam gati për të luajtur

Rikardo Kaka ndjehet i gatshëm për të luajtur me përfaqësuesen braziliane në ndeshjen e radhës që do të zhvillojë me Perunë për eliminatoret e kampionatit botëror “Afrikë e Jugut 2010”. Kaka deklaron gjithashtu se ka shumë për të dhënë së bashku me Ronaldinjon, mesazh ky që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.621Z

Franca mesazh i rendesishem

Franca jep nje mesazh te rendesishem ne prag te finaleve te kampionatit boteror Brazil 2014 Ne Lile ne takimin e fundit miqesor skuadra e Lorent Blank nuk ndjeu mungesen e yllit te saj Frank Riberi i cili do ti mungoje boterorit teksa shpartalloi Xhamajken me rezultatin e thelle 8-0 Perballe nje kun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama