Rezultate te kerkimit per termin: +Emrtimi

Total: 14
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.274Z

KQZ rishperndan fondet vjetore per partite politike

Transmetuar me 31102014 - 1403 Tirane 31 tetor 2014 NOAal- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ne mbledhjen e dites se sotme shqyrtoi dhe miratoi me kater vota pro projektvendimin Per rishperndarjen e fondeve vjetore partive politike ne formen e ndihmes financia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.449Z

Të diplomuarit, ende pa shtojcë diplome

Ndonëse çdo universitet është i detyruar që të ofrojë shtojcën e diplomës së bashku me diplomat, ende ato nuk janë dhënë. Të gjitha detajet e suplementit të diplomës T gjith studentt q kan prfunduar vitin e kaluar studimet e larta, do t duhet t ishin pajisur me nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.314Z

Ligji i arsimit të lartë, profesorati: Disa nene janë antikushtetuese

Rrokaj: Konvertimet e shkollës pasuniversitare, që u konsideruan master, janë të papërshtatshme me sistemin aktual Disa nene t ligjit t arsimit t lart jan konsideruar nga profesorati si antikushtetuese, duke krkuar ndryshimin e menjhershm t tyre. Kshtu, Konferenca e Rektorve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.251Z

Biblioteka 65 vjeare

Megjithse Biblioteka Kombtare dhe Universitare e Kosovs n nj sondazh n nj ueb sajt t huaj sht futur n mesin e dhjet objekteve m t shmtuara, kjo nuk e pengoi drejtorin e saj q ta vlersoj lart punn q sht n kt bibliotek. N manifestimin pr shnimin e 65 vjetorit t themelimit t BKUK-s, i cili u mbajt t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

Drejtsia n epokn e kurrupsionit

"Na ishte nj her nj trafikant droge, q kishte nj problem t vogl me dy a tre akuza. Ai e rregulloi t kishte nj takim me nj gjyqtar dhe t fitonte lirin, n kmbim t nj grushti t mir t hollash, t cilat i gjente leht dhe madje po t dilte i fitonte dyfish. Gjykatsi n baz t llogjiks s epoks, vendosi t'i jep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.989Z

Fraksionet q bhen parti

Krijimi i partis politike Demokracia e Re n Maqedoni e drejtuar nga ish- nnkryetari i PDSH-s Imer Selmani, n opinionin shqiptar u prcoll me nj interes t veant. E para sepse kjo sht goditja e par nga brenda q ju dha PDSH-s q nga formimi i saj dhe e dyta se q n fillim u pretendua se kjo parti do t k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.656Z

Camus dhe Beckett, histori absurdi në shqip

Librat e rinj Dy nobeslist "flasin" shqip. Kto dit, shtpia botuese "Tirana Times" ka hedhur n qarkullim dy tituj t rinj, nga dy shkrimtar nobelist: Albert Camus (1957) dhe Samuel Beckett (1969). Bhet fjal pr dy romane, "Rnia" dhe "Malone vdes". Romani "Rnia" sht botuar pr her t par m 1956, vetm nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama