Rezultate te kerkimit per termin: +Enciklopedia

Total: 510
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.714Z

Shkup, “Zgjohu”: Te terhiqet enciklopedia

Levizja qytetare “Zgjohu”, e mbeshtetur nga thuajse te gjitha partite politike shqiptare dhe disa OJQ, permes nje proteste ka kerkuar terheqjen e enciklopedise se re te Maqedonise dhe largimin e redaktorit kryesor te saj, Bllazhe Ristevski nga Akademia e Shkencave. Perfaqesu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.195Z

Maqedoni, enciklopedia e re, pas tre vjetesh

Enciklopedia e re maqedonase do te jete gati per te dale ne treg vetem pas tre vjetesh. Keshtu kane bere te ditur dy akademiket Gjorgje Efremov dhe Mitko Maxhunkov, te cilet jane propozuar nga ASHAM si redaktore pergjegjes te enciklopedise se re. Gjithesej enciklopedia do te kete nente

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.496Z

Enciklopedia Maqedonase,gjysma e kopjeve u shit

SHKUP- Ish-kryeredaktori i Enciklopedisë Maqedonase, akademik Bllazhe Ristovski ka theksuar se gjysma e kopjeve të kësaj enciklopedie janë shitur dhe gjysma presin të dalin në treg. Ai në një intervistë për të përditshmen Utrinski Vesnik në Shkup ka theksuar se Enciklopedia Maqedonase a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.721Z

Enciklopedia, "Zgjohu": Të tërhiqet botimi

Lëvizja Qytetare "Zgjohu" e mbështetur nga pothuajse të gjitha partitë politike shqiptare dhe disa institucione dhe OJQ të shumta, nëpërmjet një konference për shtyp kërkoi largimin e redaktorit kryesor Bllazhe Ristevski nga Akademia e Shkencave si dhe tërheqjen e këtij botimi dhe t'i k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.988Z

Maqedoni, akademikët: Enciklopedia nuk do tërhiqet

Shumica e akademikëve maqedonas kanë deklaruar se nuk do të tërhiqet "Enciklopedia Maqedonase", por do të bëhet korrigjimi në pjesët kontestuese të saj. Ky vendim është bërë i ditur nga Kuvendi i Akademisë së Shkencave dhe Arteve Maqedonase (ASHAM), ku shumica prej 48 anëtarëve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.426Z

Enciklopedia e re maqedonase ende mister

Merret vendimi pas pezullimit të dokumentit antishqiptar Kuvendi i Akademisë Maqedonase të Shkencave dhe Arteve (AMSHA) ka vendosur që të hartohet një enciklopedi e re, pas rrëzimit të enciklopedisë së parë që ishte kryekëput një dokument antishqiptar dhe i konsideronte banorët autok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.152Z

Botohet "Enciklopedia e Kurveleshit"

Enciklopedia e Kurveleshit është një botim i plotë që përshkruan në nivel rajonal dhe kombëtarë këtë krahinë . I gjithë sfondi i Kurveleshit është trajtuar sipas 2000 zërave të të gjitha fushave . Perveç historisë së personaliteteve të asaj zone, në këtë enciklopedi p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama