Rezultate te kerkimit per termin: +Entrant +Status +Check

Total: 12
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.532Z

Sot dalin fituesit e lotarisë amerikane

Sot në orën 17:00 dalin emrat e fituesve të lotarisë amerikane. Këtë e ka bërë të ditur Departamenti Amerikan i Shtetit. Në dispozicion janë 50 mijë viza DV. Në udhëzimin e DASH për lotarinë amerikane shkruhet : “Për shkak se një pjesë e 50 mijë aplikantëve të përzgjedhu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.906Z

Lotaria amerikane/ Avokati: Ja hapat për të aplikuar në mënyrën më korrekte

Nga Kieran Both, avokat Programi i llotarisë amerikane është një mënyrë që iu ofrohet shtetasve të huaj, për të ardhur si emigrantë në SHBA, duke u dhënë të  drejtën të punojnë e jetojnë në mënyrë të përhershme në këtë vend sëbashku me familjet e tyre ( bashkëshorten 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.480Z

Lotaria amerikane, si do të njoftoheni nëse keni fituar

Konsullata amerikane ka publikuar metodën se si të për-zgjedhurit e Lotarisë amerikane do të njoftohen të vijojnë procedurat nëse shpallen fitues. Regjistrimi elektronik nisi më 4 tetor dhe mbyllet më 7 nëntor. Aplikantët duhet të kenë mbaruar arsimin e mesëm me kohë të plotë, që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.627Z

Hapen aplikimet për Lotarinë Amerikane, dokumentet dhe si duhet vepruar

Duke nisur nga sot, të gjithë ata që besojnë në "ëndrrën amerikane" kanë mundësi të hedhin një hap drejt saj, duke u bërë pjesë e lotarisë. Ashtu si çdo vit, Ambasada Amerikane ka njoftuar hapjen e aplikimeve që do të zgjasin deri më 3 nëntor të këtij viti. Përmes një udhëz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.544Z

Lotaria Amerikane, sot dalin përgjigjet. Si të gjeni fituesit?

Njoftimi Kujdes, Departamenti i Shtetit nuk do të dërgojë njoftime për të përzgjedhurit apo letra me postë ose email Nëse keni aplikuar për lotarinë amerikane gjatë tetorit të vitit të kaluar, nesër (sot) kontrolloni emrin në faqen e Departamentit Amerikan të Shtetit. Intervistat p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.092Z

Lotaria Amerikane, përgjigjet sot në orën 18:00. Si të gjeni fituesit?

Njoftimi Kujdes, Departamenti i Shtetit nuk do të dërgojë njoftime për të përzgjedhurit apo letra me postë ose email Fituesit e Lotarisë Amerikane do të shpallen mbrëmjen e sotme në orën 18:00. Lajmi është bërë me dije nga vetë ambasada e SHBA në Tiranë, që sqaron se lista me 3

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.097Z

Lotaria Amerikane 2017: Ja skema e përzgjedhjes

Njoftimet zyrtare të përzgjedhjes do të bëhet nëpërmjet Kontrollit të Statusit të të Regjistruarve, duke filluar nga 3 maji 2016, deri të paktën më 30 qershor 2017, në faqen e internetit E-DV www.dvlottery.state.gov. Departamenti i Shtetit nuk do të dërgojë njoftime për të përzgj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama