Rezultate te kerkimit per termin: +Erald +Zela

Total: 43
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.363Z

“Carmina Burana” ngjitet në TOB

"Carmina Burana" do të vijë në TOB këtë herë me një rikonceptim koreografik dhe skenik. Vepra e kompozitorit të famshëm Gjerman Carl Orff do të sillet ndryshe për publikun shqptar nga koreografi Arian Sukniqi. Personazhet kryeso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.221Z

Romeo dhe Zhuljeta ne balet

Teatri Kombetar i Operas Baletit ne bashkepunim me Operan dhe Baletin Kombetar te Sofjes do te shfaqin Romeo dhe Zhuljeta balet me tre akte bazuar ne tragjedine me te njejtin titull te Shekspirit. Muzika eshte e Sergej Prokofiev me skenografi te Agim Zajmi. Baleti vjen i drejtuar nga mjeshtri kore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.118Z

"Carmina Burana", sot në Teatrin e Operas

 TIRANE-Premiera e baletit "Carmina Burana" do të çelë sot sezonin e ri artistik në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit. Kompozuar nga gjermani Karl Orff në vitin 1936, "Carmina Burana" vjen e përshtatur në një version ndryshe për skenën shqiptare nga ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.339Z

Bashkëpunimi shqiptaro-italian fiton çmimin e parë

Autori i Lajmit: red.Qyteti i Barit, Itali, prej vitesh nuk kishte pasur një atmosferë të tillë. Prej vitesh nuk ishte ndjerë qyteti më i rëndësishëm i Italisë, epiqendra e artit dhe e kulturës. Të mbledhur për dhjetë ditë rresht, në ambientet e Fiera del Levantes, 46 vende të ndrys

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.301Z

Rrëfehen në TKOB, poezitë e kuvendit Benediktbeuern

 “Carmina Burana”, premiera e baletit gjerman është ngjitur dje në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, duke çelur kështu sezonin e ri në këtë institucion. Kompozuar nga gjermani Karl Orff në vitin 1936, “Carmina Burana” vjen e përshtatur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama