Rezultate te kerkimit per termin: +Eredivisie

Total: 67
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.921Z

Eredivisie Ajaxi fiton PSV kryeson

Ajaxi tregoi dhembet ne klasiken e futbollit holandez duke mposhtur per te 4-ten here rresht ne Eredivisie Feynoordin e duke i zhytur keta te fundit ne nje krize te thellebr br Nje gol i mbrojtesit te djathte Van Rhijn 4 minuta nga fillimi percaktoi fatin e kesaj sfide qe u mbyll me rezultatin 0-1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.729Z

Rekordi i Willems karton i kuq ne sekonden e 25-te

Jetro Willems shenon nje rekord te ri ne Eredivisie Mbrojtesit te PSV Eindhoven iu deshen vetem 25 sekonda loje per tu ndeshkuar me karton te kuq ne transferte me NAC Bredan ne kuader te javes se 21 te kampionatit holandezbr br Veten pak caste pasi kishte vershellyer per startin e takimit gjyqtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.268Z

Futboll, ndeshjet e ditës së sotme

Holandë - “Playout” Eredivisie 20:45 Cambuur-Roda 20:45 RKC Ëaalëijk-De Graafschap Under 21 - Miqësore 17:00 Bullgari-Austri 19:00 Lihtenshtein-Bosnje 19:00 Turqi-Azerbajxhan Turneu “Tolone” - Under 21 18:30 Egjipt-Emiratet Arabe 20:45 Argjentinë-Holandë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.080Z

Eredivisie, Feyenoord fiton klasiken ndaj PSV

Nje klasike, tre gola për 3 pikë me teknologji. Kështu Feyenoord fitoi në shtëpi ndaj PSV Eindhoven. Toornstra dhe van der Heijden shënuan për vendasit ndërsa Pereiro vetëm iluzionoi miqtë. Sfida u hap në pj e 1-rë dhe fitorja u vendos në të 2-ën por jo si zakonisht. Për të u desh t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.373Z

Koeman shkarkohet nga AZ

Kampioni i Holands, AZ Alkmaar ka shkarkuar trajnerin Ronald Koeman, pas fillimit t dobt t sezonit. AZ ka vendosur t shkpus bashkpunimin me ish reprezentuesin holandez pas humbjes n shtpi 2-1 nga Vitesse Arnhem t premten. Rezultati e drgoi Alkmaarin n pozitn e gjasht t Eredivisie, ndrsa ekipi ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.403Z

AZ Alkmaar zgjedh Verbeekun

Kampioni i Holandës, AZ Alkmaar ka emëruar Gertjan Verbeekun në vend të Dick Advocaatit në postin e trajnerit nga sezoni i ardhshëm. Advocaat është në prag të finalizimit të kontratës për t’u bërë selektor i Rusisë, ndërsa Verbeek aktualisht udhëheq Hercles Almelon, që gjendet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.308Z

De Boer refuzon Liverpoolin

Trajneri i Ajaxit, Frank de Boer ka insistuar se nuk ka ndërmend të largohet nga klubi edhe nëse kërkohet nga Liverpooli të marrë drejtimin e skuadrës nga Anfield Road. De Boer spekulohet të jetë një prej kandidatëve për bankinën e gjigantit anglez. Por, ai ka theksuar se do të mbetet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama