Rezultate te kerkimit per termin: +Eredivisie

Total: 67
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.080Z

Eredivisie, Feyenoord fiton klasiken ndaj PSV

Nje klasike, tre gola për 3 pikë me teknologji. Kështu Feyenoord fitoi në shtëpi ndaj PSV Eindhoven. Toornstra dhe van der Heijden shënuan për vendasit ndërsa Pereiro vetëm iluzionoi miqtë. Sfida u hap në pj e 1-rë dhe fitorja u vendos në të 2-ën por jo si zakonisht. Për të u desh t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.373Z

Koeman shkarkohet nga AZ

Kampioni i Holands, AZ Alkmaar ka shkarkuar trajnerin Ronald Koeman, pas fillimit t dobt t sezonit. AZ ka vendosur t shkpus bashkpunimin me ish reprezentuesin holandez pas humbjes n shtpi 2-1 nga Vitesse Arnhem t premten. Rezultati e drgoi Alkmaarin n pozitn e gjasht t Eredivisie, ndrsa ekipi ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.403Z

AZ Alkmaar zgjedh Verbeekun

Kampioni i Holandës, AZ Alkmaar ka emëruar Gertjan Verbeekun në vend të Dick Advocaatit në postin e trajnerit nga sezoni i ardhshëm. Advocaat është në prag të finalizimit të kontratës për t’u bërë selektor i Rusisë, ndërsa Verbeek aktualisht udhëheq Hercles Almelon, që gjendet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.308Z

De Boer refuzon Liverpoolin

Trajneri i Ajaxit, Frank de Boer ka insistuar se nuk ka ndërmend të largohet nga klubi edhe nëse kërkohet nga Liverpooli të marrë drejtimin e skuadrës nga Anfield Road. De Boer spekulohet të jetë një prej kandidatëve për bankinën e gjigantit anglez. Por, ai ka theksuar se do të mbetet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.208Z

Dzsudzsak në Anzhi

Nga Express më 13 qershor 2011 në ora 17:05 Mesfushori i PSV Eindhovenit, Balazs Dzsudzsak është transferuar te skuadra ruse Anzhi Makhachkala në kontratë katërvjeçare, ka njoftuar klubi nga Eredivisie. Dzsudzsak spekulohej se kërkohej nga klube të mëdha evropiane, por vendosi t’

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.735Z

Overmars, drejtor teknik i Ajaxit

Ajax Amsterdami ka emëruar Marc Overmarsin për drejtor teknik pas kompletimit të bordit prej tre drejtorëve, ka njoftuar gjiganti holandez të premten. 39 vjeçari ish futbollist i Ajaxit, Arsenalit dhe Barcelonës do të jetë përgjegjës për transferime, akademinë e klubit dhe skautët. Ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.791Z

Van Gal, trajneri i Bajernit të Mynihut

Luis Van Gal do të jetë trajneri i ri i Bajernit të Mynihut: Lajmin e ka dhënë shtypi holandez, i cili shprehet i sigurt për faktin se tekniku, i cili në këtë sezon ka arritur të fitojë titullin kampion në Holandës në "Eredivisie" me skuadrën AZ Alkmar, ka firmosur tashmë një kontra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama