Rezultate te kerkimit per termin: +Ervis +Nallbani

Total: 52
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.753Z

Baleti "Karmen" premier në TOB

Baleti në dy akte Karmen i shkruar nga Prosper Merime, po vihet ne skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit nga koreografi italian Fredi Francuti. Në studion e provave të teatrit balerinët e njohur Enada Hoxha dhe Gerdi Vaso po finalizojnë lëvizjet në prag të premierës që fillon në datën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.862Z

"Carmen", provat e fundit të premierës

Gjithcka eshte thuajse gati per premieren e Karmenit nga trupa e baletit me koreografi të Fredy Franzuttit. Trupa e baletit qe prej mengjesit te sotem eshte ngjitur ne skene per provat e fundit. Jane kater autore te ndryshem qe tek Karmeni kane shkrire gjiteh njohurite dhe talentin e tyre muzikor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.221Z

Romeo dhe Zhuljeta ne balet

Teatri Kombetar i Operas Baletit ne bashkepunim me Operan dhe Baletin Kombetar te Sofjes do te shfaqin Romeo dhe Zhuljeta balet me tre akte bazuar ne tragjedine me te njejtin titull te Shekspirit. Muzika eshte e Sergej Prokofiev me skenografi te Agim Zajmi. Baleti vjen i drejtuar nga mjeshtri kore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.545Z

Burg kusheririt te Aldo Bares zbulohet edhe denimi ne Itali

VENDIM Nallbani perfundimisht ne burg per 5 vjet e 11 muaj trafikoi 92 kg heroine ne Itali TIRAN - Alxhi Nallbani i njohur si kusheriri i te akuzuarit si kreu i bandes se Lushnjes te pandehurit Aldo Bare perfundimisht ne Shqiperi duhet te vuaj 5 vjet e 11 muaj burg per trafikimin e rreth 92 kg he

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.540Z

“Romeo dheZhuljeta” pasione dhimbje në TOKB

TIRANË- “Romeo dhe Zhuljeta” baleti me 3 akte me muzikë të Sergej Prokofiev është ngjitur premierë në skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit. Përgatitjet për vënien në skenë të këtij baleti bazuar në kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.807Z

Gati premiera italo-shqiptare e Carmen në TOB

Tiranë, 8 prill, NOA /Milena Selimi - Shfaqja e re e baletit do të ketë si protagoniste Enada Hoxhën dhe Paola Acosta-n. Ajo është menduar të jetë premierë më 11 prill në TOB dhe përbën dhe premierën e tretë gjatë këtij sezoni të TOB-it, e realizuar me koreografi të Fredy F

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama