Rezultate te kerkimit per termin: +Eskamilo

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.862Z

"Carmen", provat e fundit të premierës

Gjithcka eshte thuajse gati per premieren e Karmenit nga trupa e baletit me koreografi të Fredy Franzuttit. Trupa e baletit qe prej mengjesit te sotem eshte ngjitur ne skene per provat e fundit. Jane kater autore te ndryshem qe tek Karmeni kane shkrire gjiteh njohurite dhe talentin e tyre muzikor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.807Z

Gati premiera italo-shqiptare e Carmen në TOB

Tiranë, 8 prill, NOA /Milena Selimi - Shfaqja e re e baletit do të ketë si protagoniste Enada Hoxhën dhe Paola Acosta-n. Ajo është menduar të jetë premierë më 11 prill në TOB dhe përbën dhe premierën e tretë gjatë këtij sezoni të TOB-it, e realizuar me koreografi të Fredy F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.377Z

"Carmen", per here te pare edhe balet ne TOB

Per here te pare kete te diel "Carmen" do te ngjitet si balet ne Teatrin e Operes dhe Baletit. Fale nje bashkepunimi me kompanine italiane "Balleto del Sud", TOB i ka besuar koreografine, skenen dhe kostumet italianit Fredy Franzutti, i cili me trupen e tij e ka performuar shpesh "Carmen" ne skena n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.385Z

Carmen, artistë italianë dhe shqiptarë në një histori dashurie dhe krimesh

Në skenën e TKOB sezoni artistik sjell një kryevepër botërore Carmen, një nga baletet e njohura që vihet në skenat botërore, vjen edhe në Tiranë. Baleti me dy akte do të realizohet në datat 11, 12, 14 dhe 16 prill në bashkëpunim me Balleto del Sud të Leçes, me koreografi të Fred

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.904Z

Premiera botërore në skenën e TKOB

Opera botërore kanë zbritur këtë sezon në skenën e TKOB, e ndërkohë që për publikun pritet një tjetër kryevepër. Carmen, një nga baletet e njohura që vihet në skenat botërore, vjen edhe në Tiranë. Baleti me dy akte Carmen nga George Bizet, do të realizohet në datat 11, 12, 14 dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.144Z

Enada Hoxha Nëna-balerinë sfidon kolegët italianë

Autori i Lajmit: Redaksia Ka provuar ndjenjën e të qenit nënë, kur rreth dy vjet më parë ka lindur djalin Roan dhe në atë kohë e shihte me dyshim, nëse do ti rikthehej karrierës sërish apo jo. Enada Hoxha, solistja e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, e cila u martua me baleri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.556Z

Opera "Carmen" e Georges Bizet vjen premierë absolute në TOB

Opera botërore kanë zbritur këtë sezon në skenën teatrore. "Carmen", është opera e famshme e Georges Bizet, e cila vjen premierë absolute për publikun shqiptar, në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit. Janë pikërisht balerinët e njohur Enada Hoxha dhe Gerd Vaso ata, që do të sj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama