Rezultate te kerkimit per termin: +Ettore +Sequi

Total: 2524
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.538Z

INTERVISTA/ Ettore Sequi: Po largohem pak kilometra më tutje

Jemi mësuar që ambasadorin e BE në Tiranë ta shohim shpesh në ekranet dhe faqet e shtypit. Ettore Sequi nuk do të jetë më përfaqësues i Brukselit në vendin tonë. I emëruar në katet e larta të diplomacisë italiane, ai bën në këtë intervistë një bilanc të dy mandateve ta k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.585Z

Ettore Sequi ambasadori i ri i BE ne Tirane

Ettore Sequi do te zevendesoje Helmut Lohan ne postin e ambasadorit te delegacionit te Bashkimit Evropian ne Shqiperi. Emri ambasadorit me origjine italiane u be sot i ditur nga shefja e diplomacise se BE-se Katrin Ashton e cila shpalli dhe kandidaturat per 25 kreret e delegacioneve te tjera.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.958Z

Ambasadori i BE Ettore Sequi takim me Kryeprokurorin Llalla

Pas ambasadorit të SHBA, Aleksandër Arvizu, sot ishte ambasadori i BE-së në Tiranë Ettore Sequi, ai i cili u taka me kryeprokurorin, Adriatik Llalla.  Në takim, Llalla falenderoi diplomatin Sequi, për mbështetjen që i është ofruar organit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.914Z

Kreu i PD, Basha nesër takim me ambasadorin Ettore Sequi

TIRANË- Lulzim Basha në cilësinë e kreut të ri të Partisë Demokratike pritet të takohet me ambasadorin e Bashkimit Europian në vendin tonë, Ettore Sequi. Lajmi bëhet i ditur nga zyra e shtypit e Partisë Demokratike. Nëpërmjet nj&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.583Z

Diplomati Ettore Sequi eshte ambasadori i ri i BE-se ne Shqiperi

Ettore Sequi eshte emeruar ambasador i Bashkimit Evropian ne Shqiperi menjehere pas largimit te gjermanit Helmut Lohan. Shefja e politikes se jashtme ne BE Catherine Ashton shpalli sot emerimet e ambasadoreve te BE per 25 vende pershire dhe vendin tone. Ne njoftimin per emerimet Ashton tha se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.414Z

Ettore Sequi Shqiperia ka akoma pune me luften ndaj korrupsionit

Ambasadori i BE Ettore Sequi ka folur sot per integrimin duke thene se ai varet nga plotesimi i kritereve. Sequi theksoi qarte edhe qendrimin e Brukselit sipas te cilit Ecuria e Shqiperise drejt BE-se varet nga plotesimi i kritereve dhe se lufta kunder korrupsionit eshte nje nga marreveshjet kyce te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.389Z

Ettore Sequi kandidat per ambasador i BE ne Tirane

TIRANE- Ettore Sequi pritet te emerohet ne postin e ambasadorit te Delegacionit te Bashkimit Evropian ne Shqiperi. Sipas agjencise italiane te lajmeve ANSA Sequi mund te emerohet ne detyren e pergjegjesit te delegacionit te Bashkimit Evropian ne nje nga vendet e Ballkanit Perendimor me shume mundesi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama