Rezultate te kerkimit per termin: +Euralius +Por

Total: 1330
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.792Z

Shefi i Misionit të EURALIUS ndërpret në mes mandatin

Ranier Deville, shefi i misionit të EURALIUS në vendin tonë ka lënë Shqipërinë duke ndërprerë në mes mandatin të cilin duhet ta ushtronte deri në vitin 2018. Nuk ka njoftim zyrtar për largimin e tij, por një kokteil i shtruar nga Komisioni i Posaçëm i reformës në drejtësi në dat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.091Z

Euralius Roli i OMN nuk preket

brbrEkspertet nderkombetare u kane bere te qarte partive politike parimet qe nuk mund te preken ne procesin e Vetingut Gjate mbledhjes se komisionit te reformes ne drejtesi perfaqesuesi i Euralius ndryshe nga opozita ka theksuar se roli i misionit nderkombetar te monitorimit nuk duhet te reduktohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.323Z

EURALIUS: Zgjidhje konsensuale për ligjin

 EURALIUS, misioni evropian i asistencës për sistemin shqiptar të drejtësisë kërkon një zgjidhje konsensuale mes qeverisë dhe Prokurorisë lidhur me heqjen e imunitetit për përfaqësuesit e organit të akuzës. Në letrën e Roland Miklau, shef i misionit, Marina Thode, eksperte për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.406Z

Imuniteti, EURALIUS: Propozimi i PD-së sipas standardeve

Përfaqësuesi i EURALIUS në Shqipëri, tha se të dyja propozimet janë sipas standardeve të Bashkimit Evropian, por nënvizoi se propozimi i Partisë Demokratike është më i duhuri, pasi sipas tij, është propozuar nga EURALIUS. “Që prej shumë vitesh BE-ja ka kërkuar që Shqipëria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.934Z

Euralius: Duhet bashkëpunim dhe vullnet për realizimin e reformës

Punimet e Konferencës Gjyqësore që u zhvilluan pak ditë më parë në Tiranë u përshëndetën edhe nga shefi i Misionit të Euralius-it Rainer Deville, i cili në fjalën e tij bëri thirrje për bashkëpunim në realizimin e reformës në drejtësi, duke u kujtuar palëve të përfshira në k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.352Z

Fillon furtunali EURALIUS-OPDAT

Misioni i Bashkimit Evropian për Drejtësinë në Shqipëri publikon planin e instalimit të darës së drejtësisë në Shqipëri. Axhenda parashikon që në tre muaj të përfundohet një program i detajuar për të trajnuar dhe instruktuar prokurorët e gjykatësit e rinj në Shqipëri, ata që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.808Z

Topi me kreun e EURALIUS: Drejtësi e pavarur

TIRANË- Për kreun e shtetit, Bamir Topi reforma në drejtësi nuk është vetëm kusht për integrimin në BE, por betejë e përditshme dhe sfidë për shoqërinë shqiptare. Gjatë një takimi të zhvilluar sot me Kreun e ri të Misionit të Asistencës ligjore të Bashkimit Evropian në Shqipë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama