Rezultate te kerkimit per termin: +Euralius +Por

Total: 1330
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.352Z

Fillon furtunali EURALIUS-OPDAT

Misioni i Bashkimit Evropian për Drejtësinë në Shqipëri publikon planin e instalimit të darës së drejtësisë në Shqipëri. Axhenda parashikon që në tre muaj të përfundohet një program i detajuar për të trajnuar dhe instruktuar prokurorët e gjykatësit e rinj në Shqipëri, ata që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.808Z

Topi me kreun e EURALIUS: Drejtësi e pavarur

TIRANË- Për kreun e shtetit, Bamir Topi reforma në drejtësi nuk është vetëm kusht për integrimin në BE, por betejë e përditshme dhe sfidë për shoqërinë shqiptare. Gjatë një takimi të zhvilluar sot me Kreun e ri të Misionit të Asistencës ligjore të Bashkimit Evropian në Shqipë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.416Z

EURALIUS, kritika qeverise per drejtesine

Projekt/raporti i fundit i misionit te asistences se Bashkimit Europian per sistemin e drejtesise ne Shqiperi, eshte teper i ashper me nismat e fundit ligjore dhe Ministrine e Drejtesise. EURALIUS, misioni i BE qe asiston Shqiperine me keshilla per sistemin e drejtesise shpreh kritika te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.076Z

Reforma në drejtësi: EURALIUS propozon legalizimin e prostitucionit

Pas legalizimit të martesave gay, reflektuar në nenin 4 të projektit kushtetues, vjen një tjetër propozim me natyrë provokative, i cili parashikon liberalizimin  e prostitucionit në Shqipëri. EURALIUS, misioni i Bashkimit Evropian që asiston autoritetet shqiptare për reformën në drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.965Z

Gjyqesori, SHKGJ vlereson raportin e Euralius

Nje dite pasi Top Channel beri publike disa kritika te projekt-raportit te Euralius mbi procesin legjislativ per drejtesine dhe gjyqesorin, kryetarja e Shoqates kombetare te gjyqtareve, Manjola Bejleri e pershendet dhe e vlereson projekt-raportin si teper profesional. “Ne kete rapo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.117Z

Euralius KLD-se Prokuroria te sjelle prova per arrestimin e gjyqtareve

Transmetuar me 23082015 - 2014 PUBLICITET Prokuroria te sjelle prova per arrestimin e gjyqtareve shte kjo ajo qe keshillohet nga misioni nderkombetar Euralius per Keshillin e Larte te Drejtesisebr br Atehere kur Prokuroria k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.300Z

EURALIUS sqaron qëndrimet për projektligjet e drejtësisë

Një takim i dy ditëve më parë, i aktorëve që operojnë në fushën e drejtësisë, deklarimet e bëra nga drejtuesi i EURALIUS-it, z. Miklau, për dy draftet e dërguara në Kuvend, atë të “Prokurorisë” dhe “Për Administratën Gjyqësore”, kanë sjellë interpretime të ndryshme n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama