Rezultate te kerkimit per termin: +Euralius +Por

Total: 1330
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.576Z

Opozita nuk merr pjese ne Komision

brbrVendimi i opozites per te bojkotuar te gjithe aktivitetin parlamentar ka prekur edhe reformen ne drejtesi por kjo nuk e ka penguar aspak shumicen te vazhdoje mbledhjen e parashikuar Per me shume se 2 ore anetaret e maxhorances kane degjuar mendimin e eksperteve te EURALIUS dhe OPDAT ne lidhje m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.200Z

KE 4.5 milion euro ndihmë për gjyqësorin

Autori i Lajmit: Ornela ManjaniSistemi i Drejtësisë do të asistohet dhe finacohet nga Bashkimi Ervopian. Për një periudhë 30 mujore misioni “Euralius II”, do të qënrdorë pranë strukturave të gjyqësorit ku përveç motorimit do të japë dhe ndihëm e tij në reforminin e këtij siste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.283Z

Arvizu: Reforma ne gjyqesor nuk behet per nje nate

Ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arivzu pranon se reforma në gjyqësor është përparësi urgjente për vendin por shton se ajo nuk mund të bëhet brenda një nate. Pas takimit që zhvilloi me tre deputetë të PD-së sot në mesditë në selinë e demokratëve, Arvizu thotë se SHBA ndan të nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.532Z

Statusi i gjyqtarëve, procedurat për rekrutimet e magjistratëve të rinj, KLGJ duhet ti emërojë në sistem

Projektligji për statusin e gjyqtarëve, EURALIUS: Do krijohen dhe “gjyqtarët fluturues” Herion Mesi Komisioni i Posaçëm për Reformën në Sistemin e Drejtësisë në mbledhjen e datës 24 qershor diskutoi në mungesë të opozitës projektligjin Për statusin e gjyqtarëve dhe të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.493Z

Sistemi për vlerësimin e gjyqtarëve në detyrë, një nga sfidat më të vështira

Në kuadër të Reformës në Sistemin e Drejtësisë u zhvillua sot në Gjirokastër tryeza rajonale për prezantimin dhe konsultimin e paketës së ndryshimeve kushtetuese me gjyqtarë, prokurorë, avokatë dhe përfaqësues të shoqërisë civile. Gjatë fjalës së tij në këtë takim, eksper

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.658Z

Holanda, Koenders: Shqipëria të bëjë reformën në drejtësi

Ambasadorja e BE-së, Vlahutin: Ndryshimet kushtetuese janë fillimi, jo fundi i reformës në drejtësi HERION MESI Bashkimi Europian i përsërit qëndrimin e tij politikës shqiptare, duke i kërkuar që të përfundojë sa më parë reformën në drejtësi. Deklarata vjen nga ministri i Jashtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.295Z

"Draftet, pse nuk cenojne pavaresine e gjyqesorit"

Ministria e Drejtesise deklaroi diten e djeshme se projektligjet per Administraten Gjyqesore dhe per Prokurorine qe pritet te miratohen ne Kuvend nuk cenojne pavaresine e sistemit gjyqesor. Ne nje prononcim Drejtoresha e Kodifikimit ne ministrine e Drejtesise, Marsida Xhaferrllari shpjegon edhe arsy

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama