Rezultate te kerkimit per termin: +Euralius +Por

Total: 1330
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.059Z

Drejtësia, EURALIUS depoziton në Kuvend draftin për Vetingun

Pr/ligji gati për miratim nesër në seancë. PD: Nuk mund të shqyrtohet brenda ditës Herion Mesi Misioni i ekspertëve europianë të drejtësisë EURALIUS, që po asiston qeverinë në reformën në drejtësi mësohet se mbrëmjen e djeshme i ka nisur komisionit të posaçëm të reformës në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.401Z

EURALIUS: Si duhet të hiqet imuniteti i gjyqtarëve

TIRANË Misioni EURALIUS i Bashkimit Europian do të prezantojë sot një raport të veçantë për imunitetin e gjyqtarëve. EURALIUS thekson se gjyqtarët shqiptarë duhet të përgjigjen para ligjit për shkelje të kryera jashtë funksionit të tyre gjyqësor, ndërsa rekomandon që të garantoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.792Z

Shefi i Misionit të EURALIUS ndërpret në mes mandatin

Ranier Deville, shefi i misionit të EURALIUS në vendin tonë ka lënë Shqipërinë duke ndërprerë në mes mandatin të cilin duhet ta ushtronte deri në vitin 2018. Nuk ka njoftim zyrtar për largimin e tij, por një kokteil i shtruar nga Komisioni i Posaçëm i reformës në drejtësi në dat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.091Z

Euralius Roli i OMN nuk preket

brbrEkspertet nderkombetare u kane bere te qarte partive politike parimet qe nuk mund te preken ne procesin e Vetingut Gjate mbledhjes se komisionit te reformes ne drejtesi perfaqesuesi i Euralius ndryshe nga opozita ka theksuar se roli i misionit nderkombetar te monitorimit nuk duhet te reduktohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.323Z

EURALIUS: Zgjidhje konsensuale për ligjin

 EURALIUS, misioni evropian i asistencës për sistemin shqiptar të drejtësisë kërkon një zgjidhje konsensuale mes qeverisë dhe Prokurorisë lidhur me heqjen e imunitetit për përfaqësuesit e organit të akuzës. Në letrën e Roland Miklau, shef i misionit, Marina Thode, eksperte për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.406Z

Imuniteti, EURALIUS: Propozimi i PD-së sipas standardeve

Përfaqësuesi i EURALIUS në Shqipëri, tha se të dyja propozimet janë sipas standardeve të Bashkimit Evropian, por nënvizoi se propozimi i Partisë Demokratike është më i duhuri, pasi sipas tij, është propozuar nga EURALIUS. “Që prej shumë vitesh BE-ja ka kërkuar që Shqipëria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.934Z

Euralius: Duhet bashkëpunim dhe vullnet për realizimin e reformës

Punimet e Konferencës Gjyqësore që u zhvilluan pak ditë më parë në Tiranë u përshëndetën edhe nga shefi i Misionit të Euralius-it Rainer Deville, i cili në fjalën e tij bëri thirrje për bashkëpunim në realizimin e reformës në drejtësi, duke u kujtuar palëve të përfshira në k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama