Rezultate te kerkimit per termin: +Euro

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.218Z

Euro, rënie drastike ndaj dollarit. Rekord negativ

Euro ka shënuar një tjetër rekord negativ teksa ditën e martë u kuotua në nivelin historik më të ulët në katër vjet ndaj dollarit amerikan. Euro ka zbritur poshte 1.22 duke shkuar në 1.21për një dollar. Specialistët dhe qeveritë europiane i druhen një rënie të mëtejshmë të mone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.235Z

Kapet me euro false, ndalohet 41-vjeçari

Shkon për të depozituar euro në bankë, i gjenden monedha false dhe ndalohet nga policia. Tentativa për të këmbyer në filialin e një dege banke në Sarandë një sasi eurosh, e ka çuar në pranga qytetarin Feim Roboçi, pasi një pjesë e monedhave europiane kanë rezultuar false paraditen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.516Z

Eleminatoret Euro 2012 Rumani- Shqiperi 1-1

Kombetarja e Shqiperise ka barazuar 1-1 kunder Rumanise ne ndeshjen e pare te saj ne eliminatoret e Euro 2012. Rezultat pozitiv per skuadren kuqezi te drejtuar nga Josip Kuzhe qe ka marre nje pike shume te rendesishme ne sfiden e pare te Grupit D. Gjergji Muzaka eshte heroi i ndeshjes pasi mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.221Z

Shqipëria 30 mijë Euro ndihmë për Haitin

Shqipëria do të japë 30 mijë euro për Haitin. Lajmi konfirmohet nga qeveria shqiptare, e cila përfshihet në listën e atyre vendeve që janë solidarizuar me vendin ishullor, që u godit nga një tërmet i rëndë. Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, i ka dërguar një letër ngushëll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.152Z

Ulen interesat për kreditë e depozitat në euro

Qytetarët që kanë marrë kredi në euro, duket se do të përfitojnë nga vendimi i fundit i Bankës Qendrore Europiane për të ulur normën e interesit të euros nga 1.5 për qind, në 1.25 për qind. Ky vendim, që erdhi si efekt i situatës së krijuar në eurozonë, do të japë efektin e sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.971Z

Turizmi, prurjet ne 2007 arriten 1 miliard euro

Gjithnje e me shume sherbimet e turizmit po zene peshen kryesore ne zhvillimet ekonomike ne vend dhe sidomos ne tregtine e jashtme. Sipas analizes perfundimtare te Bankes se Shqiperise, ne lidhje me te ardhurat nga turizmi per vitin 2007, rezulton se prurjet ne ekonomine vendase kane qene 1 miliard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.823Z

Bizneset mbledhin lekë të paguajnë detyrimet, bie euro

Një euro u këmbye sot me 137.7 lekë, referuar të dhënave të Bankës së Shqipërisë, duke rënë me 0.66 lekë në raport me një ditë më parë. Pasi kishte shënuar rritje ditët e para të janarit, duke iu drejtuar nivelit të 140 lekëve, monedha e përbashkët ka rënë sërish ndjes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama