Rezultate te kerkimit per termin: +Euro

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.221Z

Shqipëria 30 mijë Euro ndihmë për Haitin

Shqipëria do të japë 30 mijë euro për Haitin. Lajmi konfirmohet nga qeveria shqiptare, e cila përfshihet në listën e atyre vendeve që janë solidarizuar me vendin ishullor, që u godit nga një tërmet i rëndë. Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha, i ka dërguar një letër ngushëll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.152Z

Ulen interesat për kreditë e depozitat në euro

Qytetarët që kanë marrë kredi në euro, duket se do të përfitojnë nga vendimi i fundit i Bankës Qendrore Europiane për të ulur normën e interesit të euros nga 1.5 për qind, në 1.25 për qind. Ky vendim, që erdhi si efekt i situatës së krijuar në eurozonë, do të japë efektin e sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.971Z

Turizmi, prurjet ne 2007 arriten 1 miliard euro

Gjithnje e me shume sherbimet e turizmit po zene peshen kryesore ne zhvillimet ekonomike ne vend dhe sidomos ne tregtine e jashtme. Sipas analizes perfundimtare te Bankes se Shqiperise, ne lidhje me te ardhurat nga turizmi per vitin 2007, rezulton se prurjet ne ekonomine vendase kane qene 1 miliard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.823Z

Bizneset mbledhin lekë të paguajnë detyrimet, bie euro

Një euro u këmbye sot me 137.7 lekë, referuar të dhënave të Bankës së Shqipërisë, duke rënë me 0.66 lekë në raport me një ditë më parë. Pasi kishte shënuar rritje ditët e para të janarit, duke iu drejtuar nivelit të 140 lekëve, monedha e përbashkët ka rënë sërish ndjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.577Z

1500 euro për nje pikturë të Edi Ramës

Kush ka besuar së Edi Rama jeton vetëm me rrogën e kryeministrit dhe me të ardhurat e bashkëshortes, do të duhet t’i bëjë edhe një herë llogarite e kreut të qeverisë. ABC News ka mësuar se pasuria e kryeministrit Edi Rama gjatë vitit 2015 është rritur ndjeshem dhe ajo pritet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.877Z

Yjet e Italisë, nga 240 mijë euro për titullin

Nëse Italia, kampione në fuqi e Botës në “Gjermani 2006”, do të përsërisë suksesin edhe në “Afrika e Jugut 2010”, atëherë lojtarët e saj do të përfitojnë nga 240 mijë euro. Për vendin e dytë, skuadra e trajnerit Marçelo Lipi, do të përfitojë nga 130 mijë euro dhe për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.697Z

Taçi, një tjetër kredi problematike në Hollandë, 110 milionë euro

Një tjetër kredi problematike në shumën marramendëse 110 milionë euro rezulton të jetë marrë në emër të një prej kompanive të Rezart Taçit. Një burim pranë tij i ka shkruar sot një e-mail gazetës Tema, ku përshkruan konfuzionin në zyrat e kompanisë pas urdhrit t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama