Rezultate te kerkimit per termin: +Euro

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.971Z

Turizmi, prurjet ne 2007 arriten 1 miliard euro

Gjithnje e me shume sherbimet e turizmit po zene peshen kryesore ne zhvillimet ekonomike ne vend dhe sidomos ne tregtine e jashtme. Sipas analizes perfundimtare te Bankes se Shqiperise, ne lidhje me te ardhurat nga turizmi per vitin 2007, rezulton se prurjet ne ekonomine vendase kane qene 1 miliard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.823Z

Bizneset mbledhin lekë të paguajnë detyrimet, bie euro

Një euro u këmbye sot me 137.7 lekë, referuar të dhënave të Bankës së Shqipërisë, duke rënë me 0.66 lekë në raport me një ditë më parë. Pasi kishte shënuar rritje ditët e para të janarit, duke iu drejtuar nivelit të 140 lekëve, monedha e përbashkët ka rënë sërish ndjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.577Z

1500 euro për nje pikturë të Edi Ramës

Kush ka besuar së Edi Rama jeton vetëm me rrogën e kryeministrit dhe me të ardhurat e bashkëshortes, do të duhet t’i bëjë edhe një herë llogarite e kreut të qeverisë. ABC News ka mësuar se pasuria e kryeministrit Edi Rama gjatë vitit 2015 është rritur ndjeshem dhe ajo pritet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.877Z

Yjet e Italisë, nga 240 mijë euro për titullin

Nëse Italia, kampione në fuqi e Botës në “Gjermani 2006”, do të përsërisë suksesin edhe në “Afrika e Jugut 2010”, atëherë lojtarët e saj do të përfitojnë nga 240 mijë euro. Për vendin e dytë, skuadra e trajnerit Marçelo Lipi, do të përfitojë nga 130 mijë euro dhe për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.697Z

Taçi, një tjetër kredi problematike në Hollandë, 110 milionë euro

Një tjetër kredi problematike në shumën marramendëse 110 milionë euro rezulton të jetë marrë në emër të një prej kompanive të Rezart Taçit. Një burim pranë tij i ka shkruar sot një e-mail gazetës Tema, ku përshkruan konfuzionin në zyrat e kompanisë pas urdhrit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.502Z

Energjitike, Gjermania 49 milion euro per linjat e jugut

OSSH dhe banka gjermane per zhvillim nenshkruan dy kontrata prej 49 milion eurosh, ne kuader te projektit “linja 110 kilovolt, shqiperia e jugut”, projekt qe pritet te  permiresoje ndjeshem furnizimin me energji elektrike ne pjesen jugore te vendit. “Kemi firmosur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.716Z

Juve, 50 milionë euro për merkaton në vitin 2010

Bilanci pozitiv ka bërë që Juventusi të shohë me besim të tashmen, por mbi të gjitha drejt së ardhmes. Gjashtë milionë euro fitime nga edicioni 2008-‘09 (në gjashtë vitet e fundit bilancet kanë qenë gjithmonë negative) kanë bërë që paratë në arka të mos mungojnë, ashtu sik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama