Rezultate te kerkimit per termin: +Europa +League

Total: 3687
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.658Z

Europa League, Juventusi përballë Ajaksit

Ajaks-Juventus, Panathinaikos-Roma dhe Atletiko Madrid-Gallatasaraj janë tre përballjet më të forta të turit tjetër të Europa League. Në selinë e UEFA-s është hedhur edhe shorti për 1/16 e Ligës së Europës, e cila hyn tashmë në fazën me eliminim direkt. Sfidat më interesante janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.472Z

Te kualifikuarit e Europa League

0 brbr SSSAbrASS brbrEuropa League percaktoi ekipet pjesemarrese ne fazen e 116 Ekipe qe mberrijne per here te pare ne kete pike te aktivitetit por dhe skuadra me emer qe largohen Augusburg debutues po ecen ne kete aktivitet ndersa u eliminuan Ajax Celtic Besiktas Partizan Beorgad apo Monaco Ekipi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.076Z

Maiorca përjashtohet nga Europa League

UEFA e ka përjashtuar Maiorcan nga lista e skuadrave të renditura për të marrë pjesë ne Europa League, edhe pse e kishte siguruar kualifikimin sezonin e kaluar, pasi e kishte përfunduar kampionatin në pozitën e pestë në ligën spanjolle. Përjashtimi nga organizata e udhëhequr nga Mich

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.890Z

18-at e UEFA Europa League

18-at e UEFA Europa League E premte 01 Mars 2013 1227 Benfika - Bordo te enjten ora 2105 p styletext-align justifySL Benfika dhe FC Bordo ritakohen serish ne nje kompeticion Europian pas perballjes se tyre te meparshme ne sezonin 19861987 ku Bordo e Aim Jacquet eleminon Benfiken e John Mortimor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.910Z

Europa League: Eliminohet Roma

ROME- Roma është mposhtur para tifozëve të vet nga Panathinaikosi duke u përshëndetur me ëndrrën për të fituar Europa League. Takimi i parë i zhvilluar në Athinë përfundoi me fitoren prej 3-2 të skuadrës greke, ndërsa edhe ndeshja kthyese e zhvilluar në Stadio Olimpiko përfundoi m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.904Z

Europa League shkon në Madrid

Atletico Madridi ka triumfuar në Europa League. Skuadra madrilene e mposhti në finale Athletic Bilbaon me rezultat të pastër, 3:0. Radamel Falcao ishte hero i ‘Los Colchoneros’, duke realizuar dy gola të bukur, kurse një tjetër e shtoi Diego.Atletico Madridi është fitues i Europa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.157Z

Europa League, eliminohen Napoli dhe Shalke

Kalojnë turin mes drithërimave Mançester Junajtid dhe Liverpul. Kualifikohen katër spanjollet Të kualifikuar – Sporting Braga, Fenerbahçe, Valencia, Liverpul, Sparta Pragë, Lacio, Shakhtar Donjeck, Atletik Bilbao, Bajer Leverkusen, Totenhem, Borusia Dortmund, Mançester Junajtid, Sevil

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama