Rezultate te kerkimit per termin: +Europa +League

Total: 3687
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.890Z

18-at e UEFA Europa League

18-at e UEFA Europa League E premte 01 Mars 2013 1227 Benfika - Bordo te enjten ora 2105 p styletext-align justifySL Benfika dhe FC Bordo ritakohen serish ne nje kompeticion Europian pas perballjes se tyre te meparshme ne sezonin 19861987 ku Bordo e Aim Jacquet eleminon Benfiken e John Mortimor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.910Z

Europa League: Eliminohet Roma

ROME- Roma është mposhtur para tifozëve të vet nga Panathinaikosi duke u përshëndetur me ëndrrën për të fituar Europa League. Takimi i parë i zhvilluar në Athinë përfundoi me fitoren prej 3-2 të skuadrës greke, ndërsa edhe ndeshja kthyese e zhvilluar në Stadio Olimpiko përfundoi m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.904Z

Europa League shkon në Madrid

Atletico Madridi ka triumfuar në Europa League. Skuadra madrilene e mposhti në finale Athletic Bilbaon me rezultat të pastër, 3:0. Radamel Falcao ishte hero i ‘Los Colchoneros’, duke realizuar dy gola të bukur, kurse një tjetër e shtoi Diego.Atletico Madridi është fitues i Europa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.157Z

Europa League, eliminohen Napoli dhe Shalke

Kalojnë turin mes drithërimave Mançester Junajtid dhe Liverpul. Kualifikohen katër spanjollet Të kualifikuar – Sporting Braga, Fenerbahçe, Valencia, Liverpul, Sparta Pragë, Lacio, Shakhtar Donjeck, Atletik Bilbao, Bajer Leverkusen, Totenhem, Borusia Dortmund, Mançester Junajtid, Sevil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.500Z

Europa League, paqe në Iduna Park

Borusia Dortmund dhe Liverpuli janë ndarë në paqe në ndeshjen e parë çerekfinale në Europa League. Dy skuadrat që shihen si pretendente për fitoren e trofeut, kanë dhuruar spektakël në fushë në një ndeshje të hapur, me raste në të dy portat. Origi kaloi në avantazh miqtë para fun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.773Z

Sfidat e Uefa Europa League

brbrSot ne mbremje rikthehet spektakli i Uefa Europa League me ndeshjet e para te fazes se 1 te 16 ku perplasjet e medha jane ne numer te konsiderueshem Vizion Plus do te sjelle sot ne mbremje ne oren 21 05 sfiden mes Selltik dhe Inter Kur shorti ne dhjetor vuri perballe keto dy ekipe te gjithe kuj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.474Z

Shorti i Europa League

Është hedhur edhe shorti i kupës Europa League, për fazën çerekfinale. Braga dhe Dinamo e Kievit do të përballen me njëra-tjetrën në këtë fazë pasi kanë eliminuar dy skuadrat e mëdha angleze, respektivish

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama