Rezultate te kerkimit per termin: +Europn

Total: 114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.586Z

Daule: PS nuk mund të luajë me Parlamentin

Joseph Daule, Kryetari i Partis Popullore n PE ka deklaruar pr Tv Klan se "Demokracia duhet t funksionoj dhe nga ajo duhet prfituar. Por demokracia nuk sht loj, duke u futur dhe dalur nga parlamenti. Jo, demokracia sht nj debat dhe dhe ky debat nuk mund t ngjallet me karrige bosh. Aq m tepr ima

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.845Z

Emigrantt shqiptar rol n integrimin e vendit

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu vlersoi rolin e emigrantve shqiptar n nxitjen e integrimit t vendit n organizmat ndrkombtar. Sipas saj, emigrantt shqiptar jan integruar mir tashm n shoqrit e vendeve ku kan emigruar, duke treguar dhe kapacitetet e tyre n nivele t larta administrative e akadem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.787Z

Ministri i Mbrojtjes: Raketat e Iranit nuk kërcënojnë asnjë shtet

Ndrsa sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gejts i kathirrje Europs, pr tu mbrojtur nga sulmet me raket t Iranit, ky i fundit e akuzon pr mashtrim sekretarin Gejts. Irani, prmes ministrit t Mbrojtjes, Ahmad Vahidi, deklaroi sot se raketat e Iranit nuk krcnojn asnj komb dhe se ato jan po ashtu t ll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.584Z

ILECU, Shqipëria shembull në luftën kundër krimit

Shqipria bhet vendi i par prfituesi i projektit ILEKU, Njsia e Koordinimit Ndrkombtar pr Zbatimin e Ligjit. Ky projekt, i financuar nga Komisioni Europian pr zhvillimin organizativ n institucionet e Policis dhe Drejtsis n Europn Juglindore, implementohet nga Zyra e Krimeve Federale t Austris dhe ngr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.634Z

Bostinaru: Qeveria të zgjidhë krizën

Nnkryetari i delegacionit pr Evropn juglindore n Parlamentin Europian, Victor Bostinaru, i krkoi qeveris t gjej nj zgjidhje pr krizn politike n vend, n t kundrt sipas tij ajo duhet t prgatitet pr kostot. (UPDATE) “Mesazhi im si zvendskryetar i delegacionit pr Europn juglindore sht i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.219Z

Hapen disa prej aeroporteve në Europë

Dalngadal e hna duket se po i jep fund krizs ajrore q ka prfshir Europn si pasoj e res vullkanike te ardhur nga Islanda. Komisioneri pr Transportin n BE, Sim Kallas tha se q nga sot do t jen operative gjysma e fluturimeve. Vendimi erdhi pasi kompanit ajrore Air France, Lufthansa dhe kompania hollan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.941Z

Jo vetm muaj mjalti/ Historia e Obamës me Europën

Dashuri e flakt n fillim, faz e shuarjes n mes dhe mall pr m shum tani: Bilanci i marrdhnieve plot ulje ngjitje mes presidentit t SHBA-s, Barack Obama dhe Europs. Nisi n vern e vitit 2008 si nj fest e madhe dashurie n obeliskun e fitores n Berlin. Gjermant e europiant e brohoritn burrin, q me slogan

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama