Rezultate te kerkimit per termin: +Europn

Total: 114
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.584Z

ILECU, Shqipëria shembull në luftën kundër krimit

Shqipria bhet vendi i par prfituesi i projektit ILEKU, Njsia e Koordinimit Ndrkombtar pr Zbatimin e Ligjit. Ky projekt, i financuar nga Komisioni Europian pr zhvillimin organizativ n institucionet e Policis dhe Drejtsis n Europn Juglindore, implementohet nga Zyra e Krimeve Federale t Austris dhe ngr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.634Z

Bostinaru: Qeveria të zgjidhë krizën

Nnkryetari i delegacionit pr Evropn juglindore n Parlamentin Europian, Victor Bostinaru, i krkoi qeveris t gjej nj zgjidhje pr krizn politike n vend, n t kundrt sipas tij ajo duhet t prgatitet pr kostot. (UPDATE) “Mesazhi im si zvendskryetar i delegacionit pr Europn juglindore sht i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.219Z

Hapen disa prej aeroporteve në Europë

Dalngadal e hna duket se po i jep fund krizs ajrore q ka prfshir Europn si pasoj e res vullkanike te ardhur nga Islanda. Komisioneri pr Transportin n BE, Sim Kallas tha se q nga sot do t jen operative gjysma e fluturimeve. Vendimi erdhi pasi kompanit ajrore Air France, Lufthansa dhe kompania hollan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.941Z

Jo vetm muaj mjalti/ Historia e Obamës me Europën

Dashuri e flakt n fillim, faz e shuarjes n mes dhe mall pr m shum tani: Bilanci i marrdhnieve plot ulje ngjitje mes presidentit t SHBA-s, Barack Obama dhe Europs. Nisi n vern e vitit 2008 si nj fest e madhe dashurie n obeliskun e fitores n Berlin. Gjermant e europiant e brohoritn burrin, q me slogan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

Dimri i acartë, të tjera viktima në Europë

Moti i keq q ka prfshir Europn ka shkaktuar t tjera viktima. Statistikat e fundit flasin pr 11 t vdekur, prej t cilve 3 n Holland, 4 n Belgjik dhe 4 n eki. BBC raporton se viktimat jan si pasoj e aksidenteve npr rrugt q jan mbuluar nga ngrica e akuj. Rreth 83 mij persona n Poloni dhe juglindje t Fra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.190Z

I nxehti mban mbëthyer Europën, 88 viktima nga i ftohti në Amerikën Latine

I nxehti vazhdon t qendroj kmbkryq n mbar Europn duke shkaktuar mjaft dme materiale dhe probleme serioze pr njerzit. Ndryshimet klimatike nga njra an po ojn n rritjen masive t temperaturave n shum vende t bots duke e2010 vitin m t nxeht q nga nisja e matjeve. Por nga ana tjetr, pikrisht kto ndryshim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Zgjerimi i mtejshm i BE varet nga Kushtetuta Europiane

T hnn nisi n Berlin Konferenca e gjasht e ambasadorve gjerman. MInistri i jashtm gjerman Frank Walter Steinmeier jep direktivat e politiks s jashtme gjermane. Nj ndr to sht zgjerimi i BE Zgjerimi i mtejshm i BE do t varet nga suksesi q do t arrihet n debatet pr kushtetutn europiane. T paktn kshtu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama